X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Turcja po stronie deklaracji klimatycznej. Porozumienie paryskie ratyfikowane

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 03:23
Turcja, jako ostatnie państwo członkowskie grupy G20, przyjęła w środę paryskie porozumienie klimatyczne. Parlament ratyfikował dokument po wieloletniej zwłoce i z zastrzeżeniem co do statusu tego kraju. 
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip ErdoganFoto: Stratos Brilakis/ Shutterstock

Turcja, mimo że była jednym z pierwszych sygnatariuszy porozumienia, bezskutecznie domagała się aby zaliczono ją do grupy państw rozwijających się, a nie rozwiniętych, w celu uniknięcia przewidzianych dla tych ostatnich ostrzejszych kryteriów emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

shutterstock_zmiana klimatu 1200.jpg
"Sprawdzaliśmy nie tylko to, co było nam wygodne". Prof. Tryjanowski o raporcie ws. klimatu

Ankara chciała też zakwalifikować się do uzyskania wsparcia finansowego i inwestycyjnego, które porozumienie przyznaje jedynie krajom rozwijającym się.

Czytaj także: 

Zmianę stanowiska i zapowiedź ratyfikacji ogłosił prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan podczas niedawnego wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Erdogan podkreślił jednak, że kraje, które ponoszą "historyczną odpowiedzialność" za globalne zmiany klimatu powinny robić najwięcej aby nim zapobiec.

Ratyfikacja z zastrzeżeniem

Parlament turecki ratyfikował porozumienie klimatyczne z zastrzeżeniem, że Turcja uczyniła to jako kraj rozwijający się i będzie przestrzegać postanowień porozumienia tak długo jak "nie będą szkodzić rozwojowi ekonomicznemu i społecznemu". 

Według klasyfikacji ONZ Turcja zaliczana jest do państw uprzemysłowionych, ale Ankara nie ustaje w zabiegach aby usunąć ją z tego grona. 


mbl

Czytaj także

Jedna trzecia gatunków drzew zagrożona wyginięciem!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 20:07
Z najnowszego raportu „Stan drzew na świecie” wynika, że około jedna trzecia gatunków drzew, czyli 58 497 na całym świecie, jest zagrożona wyginięciem. Powodem – zmiany klimatu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgiel znów podstawowym źródłem energii w Niemczech. Co z ekologiczną rewolucją?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 10:47
Jak wynika z oficjalnych danych, w 2021 roku to właśnie węgiel był najważniejszym źródłem energii elektrycznej. Niezwykle "słaba" wiosna i kulejące zdolności energii wiatrowej doprowadziły do powrotu do węgla w Niemczech.
rozwiń zwiń