more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Irak wstrzymał wszystkie loty na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 18:35
Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych - poinformował na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Iracki samolot na lotnisku w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjne
Iracki samolot na lotnisku w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Aliaksandr Bukatsich

Straż graniczna free tt-1200.jpg
Polska poinformowała Komisję Europejską i Radę Europejską o strzałach do polskich żołnierzy

Iracki Urząd Lotnictwa Cywilnego wstrzymał loty na Białoruś, gdzie w ostatnim czasie lądowało wielu obywateli Iraku, by na podstawie wiz turystycznych wydawanych przez Mińsk, próbować przedostać się na zachód Europy. Informację o tym przekazał za pośrednictwem Twittera Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych. Zawieszone mają być loty Iraqi Airways i Qatar Airways.

Czytaj także: 

Szlak migracyjny pod kontrolą Mińska

Podczas piątkowej wspólnej konferencji z rzecznik SG ppor. Anną Michalską, Żaryn poinformował, że "szlak migracyjny jest pod stałą kontrola Mińska".

Opowiedział, jak wygląda szlak migracyjny. - Na potrzeby szlaku migracyjnego utworzone zostały w ostatnich miesiącach połączenia lotnicze z Bagdadu, Stambułu, Damaszku, Bejrutu czy Moskwy - przekazał.

Dodał też, że od maja do sierpnia "udało się władzom białoruskim ściągnąć tymi szlakami migracyjnymi ponad 10 tysięcy osób". - Te osoby wciąż przybywają do Białorusi i są na tym terenie legalnie - mówił.

PAP/IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także