X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łotwa wprowadza stan nadzwyczajny. Powodem trudna sytuacja epidemiczna

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 13:51
Na Łotwie w związku z bardzo trudną sytuacją pandemiczną przez trzy miesiące będzie obowiązywać stan nadzwyczajny. Tamtejszy rząd chce w ten sposób przyśpieszyć tempo szczepień. Towarzyszyć im mają znacznie surowsze niż dotychczas restrykcje epidemiczne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Zanna Pesnina

Premier Krisjanis Karins mówił w zeszłym tygodniu dziennikarzom, że trudna sytuacja pandemiczna w kraju związana jest z dużą liczbą niezaszczepionych osób. - Napływ wielu pacjentów chorych na COVID-19 uniemożliwia świadczenie wielu usług medycznych wszystkim mieszkańcom - powiedział szef łotewskiego rządu.

Czytaj także:
chemia badania szczepionka koronawirus laboratorium covid-19 F shutterstock 1200.jpg
Dr Rafał Mostowy: w obrębie wariantu Delta mogą powstawać nowe mutacje

Na Łotwie do tej pory w pełni zaszczepiła się niespełna połowa społeczeństwa. Znaczne ograniczenia, które od dziś zaczynają tam obowiązywać, dotyczą przede wszystkim osób, które nie przyjęły do tej pory szczepionki.

Czytaj także:

Obostrzenia

Przez trzy miesiące w dużych centrach handlowych nie będą mogły działać inne sklepy niż te, które sprzedają artykuły pierwszej potrzeby. Większość placówek handlowych i usługowych będzie dostępna jedynie dla osób, które posiadają certyfikaty covidowe. Pracownicy sektora publicznego mogą wykonywać swoje obowiązki tylko pod warunkiem, że się zaszczepiły.

Wprowadzony został też obowiązek noszenia maseczek we wszystkich pomieszczeniach. Dotyczy to również wszystkich szkół.

Wczoraj na Łotwie stwierdzono blisko 1400 nowych zakażeń.

jbt

Czytaj także

"Zagrożenie, że pojawi się nowa mutacja, jest wysokie". Ekspert ds. służby zdrowia o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 16:00
- Globalna północ jest największym na świecie osiedlem zamkniętym, które zachowuje dla siebie pewne zasoby i się zabezpiecza. Jednak wirus przekracza granice nawet osiedli zamkniętych. Dopóki na poważnie nie zostanie podjęta kwestia pomocy krajom rozwijającym się i nie zapewni się im dostępu do technologii medycznych, trudno będzie uporać się z pandemią krajom bogatej północy i całemu światu - mówiła w Polskim Radiu 24 ekspert ds. służby zdrowia Maria Libura.
rozwiń zwiń