X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Świadectwo, że Polska nie zapomina". W Irkucku zaprezentowano znaczek z wizerunkiem Michała Jankowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:34
W Irkucku na Syberii zaprezentowano znaczek pocztowy z wizerunkiem polskiego zesłańca i badacza Michała Jankowskiego. W uroczystości wzięli udział: działacz irkuckiej Polonii, ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski i przedstawiciele władz Irkucka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Poczta Polska

Prezentacja odbyła się w irkuckim Muzeum Dekabrystów. W XIX wieku w tym miejscu przedstawiciele rosyjskiej inteligencji spotykali się wybitni polskimi badaczami, w tym z odkrywcami syberyjskiej fauny i flory: Benedyktem Dybowskim, Janem Czerskim i bohaterem historycznego znaczka Poczty Polskiej - Michałem Jankowskim.

wierszyna 663.jpg
Śladem polskiej historii. Ambasador RP odwiedził polonijne wspólnoty na Syberii

- Ten znaczek jest dla syberyjskiej Polonii świadectwem, że Polska nie zapomina o swoich synach - powiedział organizator uroczystości Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek.

Posłuchaj
00:24 wirku.mp3 Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek o osiągnięciach Michała Jankowskiego (IAR)

Dyplomata przypomniał życiorys urodzonego w 1842 roku w Złotorii niedaleko Tykocina powstańca styczniowego, a później badacza Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu Michała Jankowskiego.

Czytaj także:

Uczestniczący w prezentacji ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski podkreślił, że znaczek pocztowy jest elementem promocji historii, ponieważ skłania odbiorców za granicą do zainteresowania się życiorysem bohatera i dziejami naszej ojczyzny.

fc

Czytaj także

Pomagali polskim zesłańcom. Apel o pomnik w hołdzie mieszkańcom Syberii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 04:53
Od 5 dni grupa polskich dyplomatów, której przewodniczy ambasador Krzysztof Krajewski składa kwiaty na mogiłach ofiar carskich i sowieckich represji w obwodzie irkuckim i w Buriacji. Syberia usiana jest grobami polskich zesłańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"System wyrwał ludziom Boga z serca". O. Karol Lipiński o pracy duszpasterskiej w parafii na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 11:07
- Z życiem religijnym na tym obszarze jest bardzo słabo, kościół jest tylko w Wierszynie, przychodzi do niego garstka ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Karol Lipiński ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Wierszynie na Syberii.
rozwiń zwiń