X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śladem polskiej historii. Ambasador RP odwiedził polonijne wspólnoty na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 03:40
Dobiega końca wizyta ambasadora Polski na Syberii. W ciągu tygodnia Krzysztof Krajewski spotkał się z Polakami mieszkającymi w obwodzie irkuckim i Republice Buriacji. Dyplomata złożył też kwiaty na grobach polskich zesłańców i ofiar stalinowskich mordów.
Wizyta ambasadora RP w Wierszynie
Wizyta ambasadora RP w WierszynieFoto: Twitter/PLinRussia

Ambasador Krzysztof Krajewski podkreślił, że na początku swojej misji w Rosji chciał odwiedzić miejsca, które nierozerwalnie wiążą się z polską historią. Dyplomata zaznaczył, że na Syberii są miejsca, które przypominają o dramacie polskich zesłańców, ale również wskazują na wielki wkład naszych uczonych w badania syberyjskiej fauny i flory.

groby 1200.jpg
Pomagali polskim zesłańcom. Apel o pomnik w hołdzie mieszkańcom Syberii

- Moim celem było oddanie hołdu ofiarom carskich i stalinowskich represji oraz spotkanie się z tymi, którzy pielęgnują polskie tradycje i nasz język - stwierdził ambasador Krzysztof Krajewski.

Musimy pamiętać, że jesteśmy z Rosją sąsiadami, których wiele łączy, ale i dzieli. I na tym, co zostawiła nam historia, również ta tragiczna należy budować przyszłość - oświadczył polski dyplomata.


Posłuchaj
00:48 koniec wizyty.mp3 Syberia: koniec wizyty ambasadora RP. Korespondencja Macieja Jastrzębskiego (iAR)

 

W trakcie syberyjskiej wizyty ambasador Polski w Rosji odwiedził między innymi wspólnoty polonijne w Irkucku, Wierszynie, Usolu Syberyjskim i Ułan Ude.

fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja Azja Polonia

Czytaj także

Ambasador RP w Rosji odwiedził Irkuck. Podczas wizyty spotkał się ze wspólnotą polonijną

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 16:50
Przebywający w Irkucku ambasador Polski Krzysztof Krajewski spotkał się z miejscową wspólnotą polonijną. Jak podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem szefowa organizacji Helena Szackich - irkucka autonomia kulturalna "Ogniwo" jest jedną z najstarszych w Rosji i w tym roku obchodzi swoje 31 urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromny wkład w badania naukowe". Na Syberii wspominano Polaków - badaczy Bajkału

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 15:35
Polacy wnieśli ogromny wkład w badania fauny i flory Bajkału. Mówił o tym przebywający na Syberii ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski. Dyplomata odwiedził bajkalskie muzeum w Listwiance, w obwodzie irkuckim. Wcześniej spotkał się z Polakami mieszkającymi w Irkucku, Usolu Syberyjskim i Wierszynie.
rozwiń zwiń