X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Turowa. Premier spotkał się z politykami czeskiej partii, która będzie współtworzyć rząd

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 17:44
Sytuacja wokół kopalni w Turowie była jednym z tematów rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z politykami czeskiej partii ODS, która najprawdopodobniej wejdzie w skład nowego rządu w Pradze. Spotkanie odbyło się w Strasburgu, po debacie w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce.
Komin elektrowni Turów
Komin elektrowni TurówFoto: shutterstock/canon_photographer
gov.pl paweł jabłoński free 1200.jpg
Wiceszef MSZ o wynikach wyborów w Czechach: w sprawach dot. współpracy możemy być optymistami

- Premier spotkał się z przedstawicielami ODS, którzy zasiadają w Parlamencie Europejskim. ODS będzie współtworzyć nowy rząd w Republice Czeskiej. Partia jest członkiem ECR, grupy parlamentarnej w PE, w której jest także Prawo i Sprawiedliwość - przekazał Polskiemu Radiu rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak dodał, w czasie rozmowy poruszono sprawy z bieżącej agendy unijnej, między innymi kwestie polityki energetycznej oraz pakietu klimatycznego. - Jednym z tematów była także sprawa Turowa - poinformował minister.

Czytaj także:

Czechy zaskarżyły Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z przedłużeniem koncesji na wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów. Władze w Pradze twierdzą, że działanie kopalni powoduje obniżenie poziomu wód gruntowych po stronie czeskiej. 20 września w wyniku niezrealizowania środka tymczasowego nakazującego natychmiastowe zamknięcie kopalni TSUE ukarał Polskę karą w wysokości 500 tysięcy euro dziennie. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że polskie władze nie zaczęły jej płacić.

1200_Turów_shutterstock.jpg
"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

Proponowane przez stronę polską rekompensaty na rzecz Czech miały być przeznaczone na realizację projektów w Kraju Libereckim, związanych przede wszystkim z budową infrastruktury gospodarki wodnej. Przedstawiono również propozycję zobowiązań do wzmocnienia monitorowania oddziaływania kopalni Turów w zakresie emisji pyłów, generowania hałasu i wpływu na wody podziemne. Mimo kilkunastu rund negocjacji, nie osiągnięto porozumienia, a pod koniec września negocjacje utknęły w martwym punkcie. Czechy nie chcą, aby w umowie znalazła się klauzula umożliwiająca jej wypowiedzenie.

dn

Czytaj także

"Porozumienie jest niezbędne dla obu stron". Czeski poseł partii ODS o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:55
- Należy doprowadzić do porozumienia w sprawie polsko-czeskiego sporu dotyczącego kopalni Turów, ono jest niezbędne dla obu stron - mówi Petr Beitl, poseł czeskiej partii ODS, która ma współtworzyć nowy rząd w Czechach. Dodaje, że źle się stało, że spór o kopalnię jest rozwiązywany na szczeblu międzyrządowym, a nie samorządowym.
rozwiń zwiń