X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS przeciw. PO, PSL i Lewica - za. Tak głosowali polscy eurodeputowani ws. rezolucji PE dot. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:30
W czwartkowym głosowaniu nad rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego europosłowie PiS opowiedzieli się przeciwko jej przyjęciu, natomiast europosłowie PO, PSL i Lewicy poparli dokument.
Obrady w Parlamencie Europejskim (zdj.ilustracyjne)
Obrady w Parlamencie Europejskim (zdj.ilustracyjne)Foto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Polski Trybunał Konstytucyjny nie ma mocy prawnej i niezależności oraz nie jest uprawniony do interpretowania polskiej konstytucji - wynika z przyjętej w czwartek rezolucji PE.

Piotr Andrzejewski 1200.JPG
Spór o praworządność. Mec. Piotr Andrzejewski: Polska opiera się na treści traktatów unijnych

Rezolucja, która ma charakter niewiążący, została przyjęta 502 głosami, przy 153 przeciwnych i 16 wstrzymujących się.

Europosłowie "głęboko ubolewają" w dokumencie nad decyzją polskiego TK z 7 października, określając ją jako "atak na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całość" i twierdząc, że Trybunał został przekształcony w "narzędzie legalizacji bezprawnych działań władz".

W rezolucji czytamy ponadto, że jej autorzy "ubolewają nad faktem, że inicjatywa zakwestionowania pierwszeństwa prawa UE nad ustawodawstwem krajowym została podjęta przez obecnego premiera Polski". Nazywają to "jednostronną decyzją kwestionującą ramy prawne UE".

Wyrażają też "uznanie dla dziesiątek tysięcy obywateli polskich za wychodzenie na ulice w pokojowych, masowych protestach, walczących o swoje prawa i wolności jako obywateli europejskich", oraz zapewniają, że "podzielają ich pragnienie silnej demokratycznej Polski w sercu projektu europejskiego".

ng

Czytaj także

"Muszą być narzędzia reakcji, gdy instytucje UE przekraczają kompetencje". Premier podczas debaty w PE

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 10:53
- Jeżeli instytucje powołane w traktatach przekraczają swoje kompetencje, państwa członkowskie muszą mieć narzędzia, żeby zareagować - powiedział premier Mateusz Morawiecki w PE. - Prawo unijne wyprzedza prawo krajowe do poziomu ustaw i w obszarach przyznanych UE kompetencji - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żaden akt prawny obligujący do wstrzymania KPO nie istnieje". Semeniuk o debacie w PE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 07:56
- Doskonale wiemy, że żaden akt prawny, obligujący do wstrzymania KPO z jakiegokolwiek powodu, nie istnieje - powiedziała w audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Apel, do którego KE i państwa nie muszą się stosować". Waszczykowski o rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 18:00
– Celem takiego grillowania, takich rezolucji, jest doprowadzenie do tego, że agencje będą obniżały nam ratingi, że inwestorzy nie będą chcieli inwestować, że będą drożały nasze pożyczki itd. – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS i były szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o rezolucję PE w sprawie Polski. 
rozwiń zwiń