X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamach stanu w Sudanie. Sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 04:46
Rada Bezpieczeństwa ONZ przedyskutuje po południu, przy zamkniętych drzwiach, sytuację w Sudanie. Doszło tam w poniedziałek do wojskowego zamachu stanu - poinformowały źródła dyplomatyczne.
Siedziba ONZ w Nowym Jorku
Siedziba ONZ w Nowym JorkuFoto: IDN/ Shutterstock

Według tych źródeł, posiedzenie zwołane zostanie na wniosek Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Norwegii i Estonii.

sudan mid-epa09545029 1200.jpg
Zamach stanu w Sudanie. Członkowie rządu aresztowani, starcia i strzały na ulicach

W środę Rada ma zająć się sytuacją na granicy między Sudanem i Sudanem Południowym, w spornym rejonie Abyei, gdzie często dochodzi do starć.

Zamach stanu wart 700 mln dolarów

W poniedziałek armia sudańska dokonała zamachu stanu przejmując władzę z rąk cywilno-wojskowej Suwerennej Rady. Premier i inni czołowi politycy zostali umieszczenie w aresztach domowych. Pucz wywołał masowe demonstracje protestacyjne, podczas których 7 osób poniosło śmierć a 140 zostało rannych.

Czytaj także: 

Zamach potępiły liczne państwa na świecie, w tym m. in. USA, które wstrzymały pomoc dla Sudanu w wysokości 700 mln dolarów. 


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT ONZ Afryka Sudan

Czytaj także

Organizacja Narodów Zjednoczonych. 76 lat na straży pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 05:40
– ONZ został powołany jako organ, którego głównym celem jest przeciwdziałanie wielkim, globalnym konfliktom. Udało mu się poprzez rozmowy i spotkania powstrzymać wybuch takiej wojny po 1945 roku – mówił dr Paweł Kowalski w audycji Polskiego Radia z 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ: Polska wraz z ponad 40 krajami potępiła działania Białorusi na granicy z UE

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 17:35
Ponad 40 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło we wspólnym oświadczeniu łamanie praw człowieka przez białoruski reżim, w tym wykorzystywanie migrantów do celów politycznych. Wśród sygnatariuszy jest Polska, która zabiegała o przyjęcie dokumentu.
rozwiń zwiń