more_horiz
Wiadomości

Hiszpania boryka się z orzeczeniem TSUE. Nałożona kara wynosi już ponad 53 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:32
Dług, który został nałożony przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na hiszpańskie władze wynosi ponad 53 mln euro. Jak podają tamtejsze media, decyzja, która dotyczy uzdatniania wody, nie będzie mogła zostać wykonana przez rządzących aż do końca 2023 r. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jose HERNANDEZ Camera 51

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w lipcu 2018 r. orzekł, że Hiszpania nie wykonała zaleceń dyrektywy unijnej z 2000 r., która dotyczy uzdatniania wody w aglomeracjach miejskich. Wiąże się ona z brakiem odpowiedniego systemu oczyszczania ścieków w 9 hiszpańskich miastach, w których mieszka prawie 400 tys. osób.

unia europejska free 1200
Hiszpański prawnik: w UE nadrzędne powinno być prawo krajowe, nie presja zewnętrzna

W związku opóźnieniami we wdrażaniu decyzji na kraj nałożono karę, która przekroczyła już 53,4 mln euro.

Jak zauważył dziennik "El Pais", od momentu, w którym Hiszpania przystąpiła do Unii Europejskiej, kraj ten nigdy nie był obciążony wyższą karą niż ta, która wynika z decyzji dotyczącej uzdatniania wody.

Dziennik, powołując się na rządowe informacje, podaje, że wykonanie zaleceń TSUE nie będzie możliwe wcześniej niż przed końcem 2023 r. Jak na razie Hiszpania spełniła wymagania w tej sprawie tylko w miejscowości Tarifa, w prowincji Kadyks.

ng/wpolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem