more_horiz
Wiadomości

Pakistan wypuścił na wolność tysiąc więźniów. To członkowie skrajnie islamistycznego ruchu TLP

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 23:45
Pakistan wypuścił na wolność tysiąc więźniów ze zdelegalizowanego ruchu TLP. To rezultat porozumienia władz z islamistycznym ruchem, który przez ostatnie 10 dni organizował gwałtowne protesty. W zamian za wolność dla swoich członków, grupa zobowiązała się zakończyć protesty.
Demonstracja zwolenników TLP
Demonstracja zwolenników TLPFoto: PAP/EPA/REHAN KHAN

krzyz-swiatlo-przesladowanie-chrzescijanstwo-jennifer1051-Pixabay-1200.jpg
Rekordowy poziom prześladowań ze strony państwa. Nowy raport o sytuacji wierzących

Na mocy zawartego kilka dni temu porozumienia teraz na wolność wyszło około tysiąca członków skrajnie islamistycznego ugrupowania Tehreek-e-Labbaik Pakistan. Oczekuje się, że wkrótce wolność odzyskają kolejni.

Posłuchaj
00:42 11380106_1.mp3 Pakistan wypuścił na wolność tysiąc więźniów ze zdelegalizowanego ruchu TLP. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

W ostatnich dniach pakistańskie siły aresztowały ponad dwa tysiące sympatyków ruchu, którzy brali udział w gwałtownych zamieszkach w pakistańskich miastach. Wybuchły one po aresztowaniu jednego z liderów TLP, który organizował wymierzone we Francję demonstracje. Paryż bronił bowiem prawa do publikacji karykatur Mahometa, a rząd w Islamabadzie nie wydalił francuskiego ambasadora mimo, że zapowiedział wcześniej taki krok.

Skrajnie konserwatywne ugrupowania religijne są dla pakistańskich władz rosnącym problemem.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem