more_horiz
Wiadomości

Unikalny koncert polskiej muzyki. Obchody Święta Niepodległości na Expo 2020 w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 11:29
Święto Niepodległości jest obchodzone na całym świecie, w tym także w Dubaju, gdzie od 1 października trwa Wystawa Światowa Expo 2020. Specjalne atrakcje dla gości są dostępne w Pawilonie Polski, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Polski pawilon na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju
Polski pawilon na Wystawie Światowej Expo 2020 w DubajuFoto: Zaruba Ondrej/PAP

Zastępca komisarza generalnego sekcji polskiej wystawy i koordynator projektu Expo 2020 Dubai w PAIH Monika Dyląg-Sajur powiedziała, że zwieńczeniem obchodów 11 listopada będzie wieczorny koncert w amfiteatrze Dubai Millenium.

polska flaga free flaga polski free shutt 1200 .jpg
Nie tylko polskie miasta. Obchody Święta Niepodległości także poza granicami

- To będzie naprawdę unikalny koncert muzyków z Filharmonii Narodowej w Warszawie, podczas którego zaprezentujemy muzykę Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza. Punktem kulminacyjnym będzie koncert f-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu jednego z laureatów zakończonego niedawno Konkursu Chopinowskiego i zwycięzcy nagrody specjalnej pana Martína Garcíi Garcíi - mówiła.

Posłuchaj
00:29 11393292_1.mp3 Monika Dyląg-Sajur o koncercie w amfiteatrze Dubai Millenium (IAR) 

11 listopada w Pawilonie Polski przewidziano także warsztaty dla dzieci, występy artystyczne i specjalne menu w polskiej restauracji. Wszyscy odwiedzający otrzymają biało-czerwone kotyliony.

Wielowiekowa tradycja wystaw międzynarodowych

Monika Dyląg-Sajur wyjaśniła, że idea wystaw światowych sięga XIX wieku i wówczas były one przede wszystkim miejscem prezentacji nowych technologii, wynalazków i rozmów o globalnych problemach. Z czasem zakres tematyczny spotkań się rozszerzył.

Polska brała udział w wystawach światowych tuż po odzyskaniu niepodległości. - Polska była bardzo aktywnym uczestnikiem wystaw światowych w okresie 20-lecia międzywojennego. Wtedy po raz pierwszy po odzyskaniu niepodległości wybudowaliśmy pawilony. W internecie są dostępne materiały archiwalne, filmowe, które pokazują jak były one niezwykłe i bogate w różnego rodzaju elementy architektoniczne, ale także prezentujące dorobek gospodarczy Polski - powiedziała koordynator.

Posłuchaj
00:28 11393292_2.mp3 Monika Dyląg-Sajur o udziale Polski w wystawach międzynarodowych (IAR) 

W Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju bierze udział 200 państw i organizacji. Celem cyklicznych, międzynarodowych wystaw jest zaprezentowanie osiągnięć gospodarczych i naukowych danego państwa, a także promocja jego kultury. Są one również miejscem rozwijania relacji gospodarczych między firmami z różnych regionów świata. Expo w Dubaju otwarte 1 października potrwa 6 miesięcy, do końca marca przyszłego roku. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w kraju arabskim.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem