X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niepewna przyszłość Tuvalu? MSZ rozczarowane porozumieniem COP26

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:44
Minister spraw zagranicznych pacyficznego państwa Tuvalu Simon Kofe wyraził rozczarowanie ostatecznym porozumieniem przyjętym na szczycie COP26, oceniając, że nie zatrzyma ono globalnego ocieplenia i zagrozi przyszłości jego kraju - podała w poniedziałek agencja Reutera.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Romaine W

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, podobnie jak inne wyspiarskie kraje, zmienioną w ostatniej chwili narracją na temat węgla - zmianą z określenia "wycofywanie się" (z użycia tego surowca - PAP) na "stopniowe zmniejszanie" - skomentował szef dyplomacji Tuvalu.

pyffel 1200.jpg
"Myśląc o przyszłości Europy, musimy uwzględniać Azję". Pyffel o rosnącym znaczeniu regionu Indo-Pacyfiku

Zauważył on, że zmiana w końcowych zapisach porozumienia, wymuszona przez uzależnione od węgla Chiny i Indie, ma decydujący wpływ na przetrwanie takich państw jak Tuvalu. Jak dodał, wielcy emitenci gazów cieplarnianych, w tym Australia, powinni się zobowiązać do bardziej ambitnych celów ich redukcji, by pomóc zahamować ogólnoświatowe wzrosty temperatur.

Deklaracje w Glasgow

Gdy patrzy się na deklaracje złożone w Glasgow, prawdopodobne wydaje się globalne ocieplenie klimatu o 2,4 st. C – powiedział Kofe, przypominając, że grozi to całkowitym zatopieniem Tuvalu i innych obszarów należących do wyspiarskich państw.

Czytaj także:

Szef MSZ Tuvalu w ubiegłym tygodniu udostępnił w mediach społecznościach nagranie ze swojego wystąpienia, podczas którego stoi po kolana w wodzie w miejscu, gdzie do niedawna znajdował się suchy ląd.

es

Czytaj także

Gwałtowny wzrost emisji dwutlenku węgla w krajach G20. Dzieje się tak głównie za sprawą Chin

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:50
Jak pokazują najnowsze badania, emisja dwutlenku węgla silnie wzrasta w 20 najbogatszych krajach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Chinach brakuje węgla. Wzrost cen surowca i problemy z dostawą prądu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:26
O ponad 10 procent wzrosła w Chinach średnia cena energii elektrycznej, w porównaniu do stanu sprzed roku. Ze względu na brak węgla, wiele chińskich miast wciąż zmaga się z przerwami w dostawach energii elektrycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Chin walczą z zanieczyszczeniem środowiska. "Kampania na rzecz ekologii ma przed sobą długą drogę"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 03:18
Chiny mają przed sobą długą drogę w kwestii ochrony środowiska - oświadczyły władze w Pekinie. Ogłosiły także nowe plany dotyczące walki z zanieczyszczeniami powietrza i wody.
rozwiń zwiń