more_horiz
Wiadomości

Ukraina potwierdza: jest wzrost wojskowego zagrożenia ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 15:40
Wiceszefowa ministerstwa obrony Ukrainy potwierdziła wzrost wojskowego zagrożenia ze strony Rosji. Wcześniej o koncentracji wojsk Federacji Rosyjskiej u granic Ukrainy alarmowały kraje zachodu. Ukraińskie władze do tej pory jednak zaprzeczały, że zagrożenie jest większe niż wcześniej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ivan Semenovych

Ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar w wywiadzie udzielonym Financial Times podkreśliła, że dane zachodnich wywiadów na temat koncentracji wojsk są zbieżne z danymi posiadanymi przez wywiad ukraiński i mówią o możliwej próbie destabilizacji sytuacji na Ukrainie tej zimy.

1200.jpg
"Rosja przyzwyczaiła się do słów". Ukraina apeluje do unijnych krajów o zaostrzenie sankcji

Wcześniej media informowały, że zachodnie służby donoszą o około 90 tysiącach rosyjskich wojskowych przy granicy z Ukrainą. Jednocześnie wiceszefowa resortu zaznaczyła, że dane zachodnie mówią o wysokim prawdopodobieństwie eskalacji sytuacji. Jak oceniła - Waszyngton opiera swoje prognozy nie tylko na
liczbie rosyjskich wojsk, ale prawdopodobnie również na danych dotyczących zamiarów rosyjskich władz.

Posłuchaj
00:52 11400334_1.mp3 Wiceszefowa ukraińskiego MON potwierdza wzrost zagrożenia ze strony Rosji - relacja Pawła Buszki (IAR)

Element presji psychologicznej?

Z kolei szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow poinformował, że zgromadzone siły, to rosyjskie wojsko, które nie zostało wycofane po wrześniowych manewrach Zapad. Jak ocenił - może to być zarówno przygotowanie do ataku na Ukrainę, jak i element presji psychologicznej.

W zeszłym tygodniu prezydent Ukrainy informacje o koncentracji rosyjskich wojsk komentował, jako element rosyjskiej presji psychologicznej wywieranej na Ukrainę.

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem