more_horiz
Wiadomości

"Solidaryzujemy się z Polską". Szef NATO o napiętej sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:18
Sekretarz generalny NATO zapewnił o wsparciu Polski w związku z kryzysem na granicy z Białorusią. Jens Stoltenberg mówił o tym przed spotkaniem z ministrami obrony unijnych krajów w Brukseli. Sytuacja na granicy jest jednym z tematów spotkania.
X
XFoto: PAP/EPA/JOHN THYS/POOL
free twitter policja granica 1200 .jpg
Szturm migrantów na granicę. Jeden z policjantów poważnie ranny

Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego powiedział, że NATO jest głęboko zaniepokojone wykorzystywaniem przez reżim Łukaszenki migrantów w działaniach hybrydowych i narażaniem ich życia. - Solidaryzujemy się z Polską oraz innymi dotkniętymi kryzysem sojusznikami - powiedział sekretarz generalny.

Czytaj także:

Jens Stoltenberg mówił także o zagrożeniu ze strony Rosji i zwiększaniu reakcji możliwości obronnych NATO oraz wzmacnianiu wschodniej flanki Sojuszu. - To jasny sygnał do Rosji, że będziemy chronić wszystkich sojuszników, także na wschodniej flance - dodał.

Posłuchaj
00:46 11402590_1.mp3 Szef NATO zapewnił o wsparciu Polski w kryzysie na granicy z Białorusią - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Szef NATO ostrzegł też Rosję przed koncentracją wojsk przy granicy z Ukrainą. Zaapelował o powstrzymanie się od prowokacyjnych i agresywnych zachowań oraz wezwał do zmniejszenia napięcia.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem