X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Micheil Saakaszwili przeniesiony do szpitala wojskowego. Jego życie jest zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 00:28
Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został przewieziony z więziennego szpitala do kliniki wojskowej w Gori, 55 kilometrów od Tbilisi. Protest polityka trwał 50 dni.
Micheil Saakaszwili został przewieziony z więziennego szpitala do kliniki wojskowej
Micheil Saakaszwili został przewieziony z więziennego szpitala do kliniki wojskowejFoto: PAP/Jacek Turczyk

Lekarze alarmowali, że życie Saakaszwileego - który od kilkudziesięciu dni prowadził w więzieniu głodówkę - jest zagrożone. Jak wcześniej zaznaczał Dito Sadzagliszwili, prawnik polityka, Saakaszwili zakończy strajk głodowy, gdy tylko zostanie przeniesiony do szpitala wojskowego.

Micheil Saakaszwili wrócił do Gruzji 1 października po ośmiu latach nieobecności i od razu został osadzony na sześć lat w więzieniu na mocy prawomocnych wyroków skazujących za rzekome nadużycia władzy. Były prezydent Gruzji informował, że do szpitala więziennego został przetransportowany wbrew swojej woli. Skarżył się również, że władze stosują wobec niego przemoc. Od 8 listopada przebywał w więziennym szpitalu.

Szef MSZ zaniepokojony

Zaniepokojenie stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji wyraził dziś szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau. Sytuację, w której znalazł się Micheil Saakaszwili, skrytykował również Departament Stanu USA. Sekretarz Ned Price zasugerował, by władze Gruzji postępowały zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz dopuściły niezależnych medyków do sprawdzenia warunków, w których przebywa Saakaszwili i sprawdzenia stanu jego zdrowia.

Czytaj także:

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Gruzja zdrowie Azja

Czytaj także

Były prezydent Gruzji w stanie krytycznym. Zbigniew Rau zaniepokojony zdrowiem Micheila Saakaszwilego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 18:32
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wyraził zaniepokojenie stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Polityk przebywa w więziennym szpitalu, do którego trafił 8 listopada. - Obecny stan zdrowia pacjenta jest uważany za krytyczny - stwierdziła w środę grupa lekarzy zajmujących się byłym prezydentem.
rozwiń zwiń