X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ogromny wzrost liczby nielegalnych przekroczeń granicy UE. Nowy raport Frontexu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 23:06
Liczba nielegalnych przekroczeń granicy Unii Europejskiej w pierwszych dziesięciu miesiącach 2021 roku wzrosła o 45 procent w porównaniu z 2019 rokiem - wynika z raportu organizacji Frontex.
WOT na granicy polsko-białoruskiej - operacja Silne Wsparcie
WOT na granicy polsko-białoruskiej - operacja "Silne Wsparcie"Foto: WOT

W październiku 2021 roku unijna służba graniczna odnotowała niemal 23 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy Wspólnoty. To o 30 procent więcej niż rok wcześniej i 18 procent więcej niż w październiku 2019 roku.

Jak wynika z raportu Frontexu, w ostatnim czasie znaczący wzrost liczby prób przekroczeń granicy unijnej odnotowano na wschodnim szlaku migracyjnym oraz w Zachodnich Bałkanach i w środkowej części Morza Śródziemnego.

Na wschodniej granicy Unii Europejskiej doszło do niemal 8 tysięcy nielegalnych przekroczeń granicy, to piętnaście razy więcej niż w 2020 roku. Osoby, które przekraczały granicę, pochodziły głównie z Afganistanu, Iraku i Syrii.

Granica z Białorusią

Największa liczba migrantów próbowała przekroczyć granicę z terenu Białorusi - informuje raport Frontexu. Najwyższą liczbę odnotowano w lipcu tego roku - było to ponad 3200 przypadków. W październiku liczba ta spadła do około 600.

"Na granicach krajów unijnych graniczących z Białorusią nieustannie dochodzi do napięć związanych z nielegalnym przekraczaniem granicy. Kraje członkowskie znacząco zwiększyły ochronę granic oraz na wielu terenach przygranicznych wprowadziły stan wyjątkowy. Takie działania zapobiegły wzrostowi przypadków nielegalnego przekraczania granicy" - napisano w raporcie.

Czytaj także:

Czytaj także:
premier 1200 pap.jpg
Premier: ryzyko agresji militarnej ze strony Rosji jest realne

jbt

Czytaj także

Rosja ułatwia napływ migrantów do UE. Frontex: już w 2015 r. szlakiem arktycznym dostało się 6000 osób

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 12:08
- Alaksandr Łukaszenka próbuje, we współpracy z Rosją stworzyć wiodący przez Polskę północny szlak migracyjny do UE - powiedział w środę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Już w 2015 r. z Rosji do Norwegii i Finlandii przez tzw. północny czy arktyczny szlak migracyjny przedostało się ok. 6 tys. osób. W 2016 r. Finlandia oskarżała Rosję o ułatwianie migracji do UE.
rozwiń zwiń