X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys na granicy. Cichanouska: rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 21:57
- Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy - mówiła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska w rozmowie z Polsat News przeprowadzonej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: PAP/Marcin Obara

- Polska jest naszym sąsiadem, dlatego w pełni rozumiem, co teraz czujecie.  Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy. Widzę, że jesteście bardzo krytykowani przez organizacje humanitarne, obrońców praw człowieka za nieodpowiednie traktowanie migrantów. Ale krytykować zawsze jest łatwo, gdy nie od ciebie zależy znalezienie rozwiązania problemu - powiedziała Cichanouska.

Jak dodała białoruska opozycjonistka, "rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu, że to poprzez nich próbuje on wywierać presję na Polskę, mścić się za polskie wsparcie dla sił demokratycznych na Białorusi". 

- Kryzysem na granicy białoruski reżim chce wymóc na Unii Europejskiej wszczęcie z nim rozmów i uznanie go za prawowitego przedstawiciela władz - wskazała.

Swiatłana Cichanouska w środę wygłosiła przemówienie w Parlamencie Europejskim. Opozycjonistka wielokrotnie podkreślała, że Alaksandr Łukaszenka wykorzystuje migrantów do destabilizacji państw europejskich i apelowała, aby nie uznawać jego rządów na Białorusi.

Polska, Litwa - pozostańcie silne. Wiemy, że płacicie wysoką cenę za to, że pozostajecie prawdziwymi i wiernymi przyjaciółmi Białorusinów - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE: Radosław Fogiel w "Sygnałach dnia"

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Krzysztof Rak: Polska jest w propagandzie rosyjskiej chłopcem do bicia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 19:35
- Rosja stara się uczynić Polskę odpowiedzialną za te problemy, które ma w stosunkach z Zachodem - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rak, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka bez poparcia Rosji nie prowadziłby tej akcji". Dr Bonikowska o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 19:22
Europejskie stolice popierają działania Polski na granicy z Białorusią. - Polski rząd jest tutaj doceniany za dość stanowcze postawienie tamy przeciw atakowi z użyciem broni demograficznej, czyli migrantów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabnąca Europa potrzebuje silnej Polski. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 20:06
Wojna hybrydowa prowadzona przez Białoruś to kolejny po pandemii, bardzo trudny test przywództwa dla rządzących Polską.
rozwiń zwiń