more_horiz
Wiadomości

Chile zaczyna szczepić najmłodszych. Dzieci od 3 do 6 lat otrzymają chiński preparat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 07:17
Chilijskie Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o rozpoczęciu w najbliższych dniach szczepień dzieci w wieku od 3 do 6 lat przeciwko COVID-19. Według przedstawiciela ministerstwa dr Herberto Garcii, zgromadzono już wystarczające doświadczenie, aby podjąć taką decyzję, uwzględniając doświadczenia Chin w tej dziedzinie. 
W Chile zastosowano szczepionkę Sinovac u 100 mln dzieci w wieku od 3 do 17 lat.
W Chile zastosowano szczepionkę Sinovac u 100 mln dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Foto: shutterstock.com/deboraguimaraesfoto

W tym kraju zastosowano szczepionkę Sinovac u 100 mln dzieci w wieku od 3 do 17 lat.

- U zaszczepionych dzieci powstawanie antyciał przebiega lepiej, co może oznaczać, że liczbę zakażeń wśród nich da się zredukować nawet do zera - powiedział Garcia.

Według chilijskiego lekarza, u zaszczepionych w Chinach dzieci w wieku od 12 do 17 lat zanotowano zaledwie 3 890 niepożądanych reakcji, zaś w grupie wiekowej od 3 do 5 lat nie wystąpiła ani jedna taka poważna reakcja.

Szczepienia w Chile

W Chile poddano już szczepieniu 91 proc. osób, które ukończyły 18 lat, a 8 mln otrzymało drugą dawkę szczepionki. Ponadto zaszczepiono od września 4,8 mln dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Większość Chilijczyków otrzymała szczepionkę Sinovac.

Chilijski Uniwersytet Katolicki prowadzi obecnie intensywne badania nad skutkami szczepień u 4 tys. dzieci w wieku od trzech lat.

Od początku pandemii w Chile zarejestrowano w Chile 1,7 mln przypadków koronawirusa i nieco ponad 38 tys. zgonów. Obecnie przeciętna liczba zachorowań na COVID-19 w Chile wynosi od 1,5 tys. do 2 tys. dziennie.

Czytaj także:
shutterstock RPA koronawirus 1200.jpg
Nowy afrykański wariant koronawirusa. Zgodne oceny ekspertów

Czytaj także:

Zobacz także

jbt

Zobacz także

Zobacz także