X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zacięte walki w rejonie Nigru. Islamiści ponieśli ciężkie straty

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 01:46
Ministerstwo obrony Nigru poinformowało, że co najmniej 12 żołnierzy i "kilkudziesięciu terrorystów" poniosło w sobotę śmierć w rezultacie zaciętych walk na zachodzie kraju. Ten rejon Nigru jest od 2017 r. penetrowany przez ugrupowania zbrojne powiązane z Al Kaidą i z tzw. Państwem Islamskim.
Zacięte walki z islamistami w rejonie Nigru
Zacięte walki z islamistami w rejonie NigruFoto: shutterstock.com/kafeinkolik

Do starcia z liczącym kilkuset islamistów oddziałem doszło - według opublikowanego komunikatu - w rejonie wioski Fantio, w departamencie Tera, gdzie żołnierze dostali się pod silny ogień.

Islamiści - jak podało ministerstwo obrony - ponieśli ciężkie straty. Co najmniej kilkudziesięciu poniosło śmierć. Zniszczono też pojazdy, którymi poruszali się napastnicy i zdobyto środki łączności, którymi się posługiwali.

Jak poinformowano, dwunastu żołnierzy wojsk rządowych poległ a ośmiu zostało rannych. Siły rządowe wsparło lotnictwo.

Pułapka na przedstawiciela władz

Wcześniej w pułapce zastawionej na kolumnę wiozącą szefa administracji departamentu Bankilare w regionie Tillaberi zginęło 6 żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy zapewniali ochronę prefekta.

Do najbardziej zaciętych starć dochodzi w przygranicznych rejonach Nigru graniczących z Mali i Burkina Faso. W rezultacie trwających od 2017 r. walk poległy tam tysiące cywilów a miliony musiały opuścić swoje miejsca zamieszkania.

Mimo międzynarodowych misji antyterrorystycznych z udziałem żołnierzy m.in. Francji i USA, a ostatnio również z Czadu, w ramach misji prowadzonej pod egidą Unii Afrykańskiej, stan bezpieczeństwa w regionie nie uległ poprawie.

Czytaj także:

dn

Czytaj także

Niger: uzbrojeni napastnicy spalili szkołę i zabili wiele osób. To kolejny taki atak

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 23:55
Co najmniej 10 osób zginęło w atakach na dwie miejscowości w regionie Tillabéri w południowo-zachodnim Nigrze - poinformowała nigerska służba bezpieczeństwa. Uzbrojeni napastnicy spalili szkołę i zastrzelili trzy osoby w Zibane, a w Gabado zabili 7 cywilów.
rozwiń zwiń