more_horiz
Wiadomości

Rekord zakażeń koronawirusem w Portugalii. Marta Temido: jest to najwyższy wynik od lutego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 21:38
Na konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido podała do publicznej wiadomości, że w Portugalii w przeciągu ostatnich 24 godzin koronawirusem zakaziło się prawie 9 tys. osób. Jest to najwyższy wynik od lutego.   
Pomiędzy wtorkiem a środą w Portugalii zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19
Pomiędzy wtorkiem a środą w Portugalii zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19Foto: Verconer/Shutterstock

Szefowa resortu przypomniała, że w lutym, kiedy notowano bardzo wysokie dobowe wskaźniki infekcji, doszło do paraliżu portugalskiej służby zdrowia. Marta Temido dodała, że w ostatnich dniach dobowa liczba zakażeń oscylowała na poziomie 3-5 tys.

Minister wyjaśniła, że choć portugalskie szpitale funkcjonują sprawnie w dobie nasilającej się pandemii, ale zaznaczyła, że w ciągu ostatniej doby doszło do wzrostu liczby hospitalizowanych. Resort szacuje, że obecnie w placówkach służby zdrowia leczy się na COVID-19 ponad 900 pacjentów, z których 155 na oddziałach intensywnej terapii.

Najnowsze dane

Z najnowszego bilansu ministerstwa zdrowia wynika, że najbardziej doświadczonym przez pandemię regionem Portugalii jest obecnie aglomeracja Lizbony, która miała 47-procentowy udział wśród wszystkich infekcji potwierdzonych w ciągu minionej doby.

Ostatnie 24 godziny, jak zaznaczył resort zdrowia, przyniosły rekordową podczas pandemii liczbę zakażeń na popularnym wśród turystów archipelagu Madery. Zanotowano tam 282 infekcje.

Pomiędzy wtorkiem a środą w Portugalii zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19. Wśród śmiertelnych ofiar dominują osoby powyżej 80. roku życia.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "Salon polityczny Trójki"

nj

Zobacz także

Zobacz także