more_horiz
Wiadomości

Zmarł reżyser "Wielkich kłamstewek". Jean-Marc Vallee odszedł w wieku 58 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 13:30
Kanadyjski reżyser i producent filmowy Jean-Marc Vallee miał 58 lat. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł artysty był między innymi popularny serial HBO "Wielkie kłamstewka". Z kolei jego słynny film "Witaj w Klubie" zdobył sześć nominacji do Oscara.
Jean-Marc Vallee
Jean-Marc Vallee Foto: PAP/EPA/WARREN TODA

O śmierci Vallee poinformowała jego przedstawicielka Bumble Ward. Reżyser zmarł nagle w weekend w swoim domku w okolicach miasta Quebec w Kanadzie.

Zadebiutował w 1992 r. za kamerą filmu krótkometrażowego "Stereotypy", natomiast uwagę Hoolywood przykuł produkcją dramatu "Czarna lista" (1995). Wśród jego dzieł znalazły się takie tytuły jak "Młoda Wiktoria" (2009), "Witaj w klubie" ("Dallas Buyers Club", 2013) i "Dzika droga" ("Wild", 2014). Jego filmy zyskały popularność zarówno wśród widzów, jak i krytyków.  W twórczości artysty znalazł się również między innnymi "Cafe de Flore", "Los Locos", western z udziałem Mario Van Peeblesa, "Loser Love" i "Demolition" z Jakiem Gyllenhaalem. Jedną z głośniejszych produkcji reżysera był także serial "Wielkie kłamstewka".

Filmowiec był znany z naturalistycznego podejścia w filmie - podała agencja AP. Współpracował m.in. z Reese Witherspoon i Nicole Kidman.

Jego współpracownik, Nathan Ross, napisał w oświadczeniu: "Jean-Marc opowiadał się za kreatywnością, autentycznością i próbowaniem różnych rzeczy. Był prawdziwym artystą i hojnym, kochającym facetem. Wszyscy, którzy z nim pracowali, nie mogli nie dostrzec talentu i wizji, którą posiadał. Był dla mnie przyjacielem, kreatywnym partnerem i starszym bratem. Będzie nam bardzo brakować mistrza, ale pocieszającym jest wiedzieć, że jego piękny styl i wpływowa praca, którą dzielił ze światem, przetrwają".

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem