more_horiz
Wiadomości

Wypadek na lotnisku Heathrow w Londynie. Uszkodzony samolot LOT

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 17:55
We wtorek na londyńskim lotnisku Heathrow doszło do incydentu z udziałem maszyny LOT. Uszkodzony został Boeing 737 MAX 8. Rejs do Warszawy został odwołany - ustalił portal PolskieRadio24.pl.
Heatthrow. Wypadek samolotu LOT
Heatthrow. Wypadek samolotu LOTFoto: Shutterstock/

Biuro prasowe LOT poinformowało nas, że samolot został uszkodzony na skutek zderzenia z pojazdem ciężarowym. W wyniku tego złamany został winglet, czyli skrzydełko aerodynamiczne znajdujące się na końcu skrzydła samolotu.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale - jak przekazał nam narodowy przewoźnik - lot z Londynu do Warszawy został odwołany. - Pasażerowie zostali przebukowani na inne rejsy - podkreślili przedstawiciele LOT.

Heathrow. Wypadek polskiej maszyny

Aktualnie wciąż trwa usuwanie usterek. - Samolot zostanie przetransportowany do Polski lotem technicznym najszybciej, jak będzie to możliwe - wskazało biuro prasowe LOT.

W sieci pojawiły się zdjęcia i nagranie z brytyjskiego lotniska. Widać, że naczepa pojazdu zahaczyła o koniec skrzydła.

jp/jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem