more_horiz
Wiadomości

Fauci: fala zachorowań wariantem omikron szybko rośnie, ale też szybko ustępuje

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 18:10
Główny doradca ds. pandemii rządu USA, Anthony Fauci powiedział, że doświadczenie Południowej Afryki daje pewną nadzieję, jeśli chodzi o wariant omikron koronawirusa. Jak wyjaśnił, fala zachorowań spowodowanych tym wariantem szybko osiągnęła tam szczyt, a następnie prawie równie szybko ustąpiła. 
Punkt testowania na obecność koronawirusa w stanie Virginia
Punkt testowania na obecność koronawirusa w stanie VirginiaFoto: EPA/MICHAEL REYNOLDS

W Republice Południowej Afryki pod koniec listopada po raz pierwszy zidentyfikowano mutację omikron koronawirusa.

Anthony Fauci podkreślił, że "jest coraz więcej dowodów, że omikron jest łagodniejszy niż poprzednie warianty". Dodał, że "wskaźniki zgonów i hospitalizacji w Stanach Zjednoczonych były w ostatnich tygodniach znacznie niższe, niż podczas poprzednich fal pandemii COVID-19".

Pionowa krzywa zakażeń

W piątek w USA zarejestrowano ponad 440 000 nowych przypadków koronawirusa, a więc blisko o 200 000 więcej, niż podczas szczytu fali w lutym ubiegłego roku.

Anthony Fauci mówił, że w Stanach Zjednoczonych krzywa pokazująca liczbę nowych przypadków zakażań jest "prawie pionowa". Wyraził przekonanie, że szczyt zachorowań może nastąpić już za kilka tygodni.

Powrót do szkół

W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej po przerwie świąteczno-noworocznej Anthony Fauci apelował do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci zostały zaszczepione, nosiły maski i w razie potrzeby poddawały się badaniom.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem