more_horiz
Wiadomości

Jak spowolnić omikrona? Niemcy wiedzą ile potrzebują przypominających dawek szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 02:00
Jak powiedział szef niemieckiego resortu zdrowia Karl Lauterbach w wywiadzie dla gazet z grupy RND, Niemcy muszą zaoferować zastrzyki przypominające dodatkowym 15 milionom ludzi, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu. Wyraził nadzieję, że pozwoliłoby to uniknąć problemów na oddziałach intensywnej terapii.
Karl Lauterbach: Niemcy potrzebują 15 milionów przypominających dawek, aby spowolnić omikrona
Karl Lauterbach: Niemcy potrzebują 15 milionów przypominających dawek, aby spowolnić omikrona Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Karl Lauterbach powiedział mediom, że modelowanie wykonane przez Instytut Roberta Kocha wykazało, że ponad 80 proc. osób, które już otrzymały dwa szczepienia przeciwko koronawirusowi, potrzebuje jeszcze trzeciego, dawki przypominającej.

Omikron w Niemczech. Potrzeba kolejnych 15 mln dawek przypominających

Spośród 59,3 miliona osób - 71,3 proc. populacji - które otrzymały dwa zastrzyki, około 32,7 miliona otrzymało również dawkę przypominającą.

Oznacza to, że potrzeba kolejnych 15 milionów zastrzyków przypominających, aby przekroczyć próg 80 proc., który wirusolodzy uważają za niezbędny dla buforu przeciwko omikronowi, który rozprzestrzenia się coraz szybciej.

Miękki lockdown w Niemczech

Niemcy ograniczyły prywatne zgromadzenia dla osób zaszczepionych do maksymalnie 10 osób, zamknęły kluby i dyskoteki oraz zabroniły widzom uczestnictwa w dużych imprezach, w tym meczach piłki nożnej, zatrzymując się przed pełną blokadą, aby powstrzymać czwartą falę.

Lauterbach powiedział, że ograniczenia dotyczące kontaktu, w połączeniu z dążeniem do uzyskania 80 proc. limitu szczepień przypominających, spowolnią rozprzestrzenianie się omikronu. - Szczepienie przypominające jest najlepszą ochroną - podkreślił.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem