X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kazachstan: były premier z zarzutem zdrady stanu. Przebywa w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 08:10
Były premier Kazachstanu, szef Służby Bezpieczeństwa Karim Maksimow został osadzony w areszcie. Przeciwko niemu i kilku członkom rządu rozpoczęto śledztwo, zarzucono im zdradę stanu. Informują o tym służby prasowe prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa.
W Kazachstanie rozpoczęto śledztwo przeciw byłemu premierowi, szefowi Służby Bezpieczeństwa Karimowi Maksimowowi
W Kazachstanie rozpoczęto śledztwo przeciw byłemu premierowi, szefowi Służby Bezpieczeństwa Karimowi MaksimowowiFoto: PAP/EPA/KENZABURO FUKUHARA/POOL

W zamieszkach, które wybuchły 2 stycznia po podwyżce cen paliw, w starciach protestujących z policją zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób, ponad 1000 zostało rannych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kazachstanu donosi o ponad 4 tysiącach aresztowanych uczestnikach zajść. Według władz wśród zatrzymanych są cudzoziemcy.

Według oficjalnej, państwowej telewizji w dawnej stolicy kraju Ałmatach, gdzie starcia były najbardziej gwałtowne, jest spokojnie. Oficjalne media informują o przywróceniu niektórych połączeń lotniczych z tego miasta i wznowieniu handlu w kilku sklepach. Mimo oficjalnych komunikatów o przywróceniu internetu część portali społecznościowych wciąż pozostaje niedostępna.

Korespondenci światowych mediów donoszą, że na zniszczonych ulicach jest pusto, a na najważniejszych skrzyżowaniach stoją patrole wojska i milicji.

Interwencja Rosji

Wczoraj do Kazachstanu przyleciało ponad 2600 żołnierzy tak zwanych "sił pokojowych" kierowanej przez Rosję Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). O przysłanie tych sił, mających pomóc w opanowaniu sytuacji, zwrócił się prezydent Kasym Żomart-Tokajew, według którego zamieszki zostały wywołane przez "uzbrojonych i dobrze wyszkolonych terrorystów, z których część nie mówiła po kazachsku."

Według zapewnień sekretariatu ODKB, siły stabilizacyjne nie będą brały udziału w rozpędzaniu demonstrantów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wysłani do Kazachstanu żołnierze kontrolują lotnisko w Ałmatach, ochraniają rosyjskie misje dyplomatyczne i szereg innych strategicznych obiektów. Oprócz rosyjskich wojsk, do Kazachstanu przylecieli także żołnierze z Białorusi i wysłanie swoich oddziałów zapowiedziały: Armenia, Kirgistan i Tadżykistan.

Czytaj również:

kp

Czytaj także

Kryzys w Kazachstanie. Wciąż trwają grabieże i słychać strzały w Ałmatach

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 22:51
Sytuacja w Ałmatach, największym mieście Kazachstanu, wciąż pozostaje trudna. Media, powołując się na świadków, informują, że w centrum miasta nadal dochodzi do strzelaniny i wciąż trwają grabieże. W Kazachstanie od kilku dni trwają protesty, które rozpoczęły się od podwyżek cen paliw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka rozmawiał z Nursułtanem Nazarbajewem. Omówili sytuację w Kazachstanie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 05:19
Białoruska państwowa agencja informacyjna poinformowała, że Aleksander Łukaszenka rozmawiał w piątek telefonicznie z Nursułtanem Nazarbajewem, byłym przywódcą Kazachstanu.
rozwiń zwiń