more_horiz
Wiadomości

Kiedy nastąpi szczyt zakażeń koronawirusem we Francji? Epidemiolog wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:16
Według epidemiologa prof. Arnauda Fontaneta, Francja znajduje się w fazie przejściowej pandemii między dwoma wariantami koronawirusa: dominującą jesienią deltą i omikronem, który pojawił się w grudniu. Ekspert dodał, że szczyt zakażeń obecnej fali nastąpi w połowie stycznia.
Epidemiolog: szczyt zakażeń koronawirusem we Francji nastąpi w połowie stycznia
Epidemiolog: szczyt zakażeń koronawirusem we Francji nastąpi w połowie styczniaFoto: Oliverouge 3/Shutterstock

- W lutym liczba zakażeń znacznie spadnie (...) mamy nadzieję, że w marcu również osiągniemy znacznie niższy poziom infekcji - powiedział w stacji BFM TV pracujący w Instytucie Pasteura Arnaud Fontanet, członek rady naukowej doradzającej rządowi Francji w sprawach walki z COVID-19.

- Jeśli zmniejszymy nasze kontakty o 20 proc., zmniejszymy o połowę liczbę przyszłych hospitalizacji - podkreślił epidemiolog.

Arnaud Fontanet wezwał również do zaszczepienia 400 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat zagrożonych ciężkim przebiegiem COVID-19.

Koronawirus we Francji

W niedzielę francuskie służby sanitarne informowały o blisko 300 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W szpitalach leczonych jest blisko 22 tys. chorych na COVID-19, 3 847 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Rzecznik rządu Francji Gabriel Attal zapowiedział w weekend zwiększenie liczby przeprowadzanych badań na obecność koronawirusa i możliwość otwierania centrów testowania przy ośrodkach szczepień.

Tymczasem przedstawiciele francuskiego sektora gastronomicznego i hotelarskiego oczekują od rządu kontynuowania wsparcia finansowego, tłumacząc, że wariant omikron zniechęcił wielu klientów do korzystania z ich usług. Jak podał dziennik "Le Parisien", w piątek zwrócono się do ministerstwa gospodarki o obniżenie ustalonego przez państwo progu, od którego przyznawana jest pomoc.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem