more_horiz
Wiadomości

Koronawirus we Francji i we Włoszech. Liczby zakażeń najwyższe od początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 21:50
Koronawirus nie odpuszcza w święta. Francja i Włochy notują najwyższe liczby zakażeń. W ciągu ostatniej doby, we Francji wykryto 94 124 nowych zakażeń koronawirusem, z kolei we Włoszech ta liczba wyniosła 50 599 osób.
W ciągu ostatniej doby, we Francji wykryto 94 124 nowych zakażeń koronawirusem, z kolei we Włoszech ta liczba wyniosła 50 599 osób
W ciągu ostatniej doby, we Francji wykryto 94 124 nowych zakażeń koronawirusem, z kolei we Włoszech ta liczba wyniosła 50 599 osóbFoto: Obatala-photography/Shutterstock

We Francji odnotowano najwyższą liczbę zakażeń koronawirusem od początku pandemii - 94 124 przypadki. To drugi dzień z rzędu, w którym liczby zachorowań utrzymują się na najwyższym poziomie.

W szpitalach przebywa ponad 16 tysięcy osób, w tym ponad 3200 osób na oddziałach intensywnej terapii. Od początku pandemii we Francji zmarły ponad 122 tysiące osób. Dwie dawki szczepionki otrzymało 76,5 procent mieszkańców kraju, a około jednej trzeciej - trzecią dawkę przypominającą.

Francja walczy z pandemią

W poniedziałek odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego oraz rządu poświęcone sytuacji epidemicznej - zapowiedział w piątek prezydent Emmanuel Macron.

Władze Francji planują likwidację możliwości uzyskania zaświadczenia sanitarnego dzięki negatywnemu wynikowi badania na obecność SARS-CoV-2 - pisze Reuters. Dodaje, że po planowanej na pierwszą połowę stycznia zmianie przepisów wstęp do restauracji, kin czy innych miejsc publicznych wymagających certyfikatu byłby możliwy tylko dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Rząd ma nadzieję, że ten krok przyspieszy kampanię szczepień i pomoże w walce z wariantem Omikron. We Francji 20 proc. wszystkich nowych infekcji wywołanych jest szybko szerzącym się wariantem omikron - mówił w czwartek minister zdrowia Olivier Veran.

Poziom zakażeń we Włoszech

We Włoszech również drugi dzień z rzędu zanotowano najwyższą liczbę zakażeń. Pozytywny test na koronawirusa odebrało 50 599 osób, podczas gdy dzień wcześniej służby medyczne podały informację o 44,5 tysiącach zakażonych.

W szpitalach przebywa 8800 osób z COVID-19, a na oddziałach intensywnej terapii - 1038 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło we Włoszech 141 zakażonych osób. Łącznie od początku pandemii we Włoszech odnotowano ponad 136 tysięcy ofiar śmiertelnych.

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem