more_horiz
Wiadomości

"Bez przełomu i zaskoczenia". Szatkowski po spotkaniu Rady NATO-Rosja

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:22
Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski przyznał, że spotkanie przedstawicieli krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego i Rosji odbyło się bez przełomu i zaskoczenia. Rada NATO-Rosja została zwołana po prawie 2,5-letniej przerwie i uwidoczniła różnice zdań między stronami.
Tomasz Szatkowski przyznał, że spotkanie z Rosją odbyło się bez zaskoczeń
Tomasz Szatkowski przyznał, że spotkanie z Rosją odbyło się bez zaskoczeńFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Myślę, że nie jesteśmy zaskoczeni, że nie osiągnęliśmy pełnej spójności zdań ze stroną rosyjską. Te różnice są zbyt duże. Ale wydaje się, że opcje pozostały na stole, jedną z tych opcji są rozmowy. Oczywiście rozmowy muszą się odbywać w duchu deeskalacji i poszanowania prawa międzynarodowego, także terytorialnej integralności Ukrainy, oraz praw członkowskich Sojuszu do obrony, także innych państw do wyboru swojej ścieżki bezpieczeństwa - powiedział ambasador Polski przy NATO.

Odrzucone żądania Rosji

Sojusznicy jednomyślnie odrzucili dziś żądania Rosji dotyczące gwarancji, że NATO nie będzie rozszerzało się na Wschód i zredukuje swoje siły w Europie Środkowej. Sojusz Północnoatlantycki zagroził też Moskwie, że jeśli zaatakuje ponownie Ukrainę, to musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i surowymi sankcjami gospodarczymi.

Szef NATO Jens Stoltenberg podkreślił, że w odpowiedzi Sojusz będzie musiał się zastanowić nad zwiększeniem liczebności wojsk na wschodniej flance.

Posłuchaj
00:28 11497785_1.mp3 Ambasador Polski przy NATO: spotkanie z Rosją bez zaskoczeń (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Rozmowy Rosja-NATO. Szrot: nie zgodzimy się na żadne ustalenia, które zapadną bez naszego udziału

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem