more_horiz
Wiadomości

Dobre wieści z Wielkiej Brytanii. Pierwsze sygnały poprawy sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:57
Minister zdrowia Sajid Javid poinformował w Izbie Gmin, że są pierwsze sygnały poprawy sytuacji epidemicznej w Anglii. Chodzi o wschód kraju i stolicę. Londyn był pierwszym epicentrum.
Są pierwsze sygnały poprawy sytuacji epidemicznej w Anglii
Są pierwsze sygnały poprawy sytuacji epidemicznej w AngliiFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Polityk ostrzegł jednak, że kraj czeka jeszcze długa droga. Dziś w angielskich szpitalach jest 17 000 pacjentów zmagających się z Covidem.

- Ze względu na opóźnienie między zakażeniami, a hospitalizacjami w ciągu następnych kilku tygodni służba zdrowia będzie się zmagać z poważnym wyzwaniem. Optymistyczne jest jednak, że podczas tej fali nie odnotowaliśmy wzrostu liczby ludzi na oddziałach intensywnej terapii. Są też sygnały, że przyrost hospitalizacji zaczyna zwalniać - wyliczał minister zdrowia.

Brytyjska gospodarka jedną z najbardziej otwartych w Europie

Sajid Javid przypomniał, że brytyjska gospodarka jest teraz jedną z najbardziej otwartych w Europie. Podkreślił, że to głównie zasługa szczepionek. I skrytykował "nieznaczną mniejszość", która jak na razie odmówiła zastrzyku.

- Powód, dla którego również ci ludzie mogli cieszyć się tą wolnością, jest taki, że wspierają się na ramionach tych , którzy się zaszczepili. Tych 90 proc. ludzi w całym Królestwie, którzy przyszli po zastrzyk - stwierdził minister zdrowia.

Sajid Javid miał na myśli pierwszą dawkę. Po drugiej dawce jest 83 proc. uprawnionych, po trzeciej - 63 proc. Javid przywołał przykład słabiej zaszczepionych Stanów Zjednoczonych, gdzie w wielu miastach na oddziały intensywnej opieki trafia mniej więcej tyle samo ludzi, co rok temu.

Posłuchaj
00:20 11499507_1.mp3 W Anglii pierwsze sygnały poprawy sytuacji epidemicznej (IAR)

Zobacz także: Waldemar Kraska w Programie 1 Polskiego Radia

Czytaj również:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem