X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stoltenberg: NATO podpisze porozumienie z Kijowem o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:30
Jens Stoltenberg potępił atak cybernetyczny na Ukrainę. W opublikowanym oświadczeniu sekretarz generalny NATO powiedział, że wkrótce "Sojusz Północnoatlantycki podpisze porozumienie z Kijowem o ściślejszej współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa".
Jens Stoltenberg: silne polityczne i praktyczne wsparcie NATO dla Ukrainy będzie kontynuowane
Jens Stoltenberg: silne polityczne i praktyczne wsparcie NATO dla Ukrainy będzie kontynuowaneFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Szef Sojuszu poinformował, że w ramach ściślejszej współpracy Ukraina uzyska dostęp do NATO-wskiej platformy wymiany informacji o złośliwym oprogramowaniu. "Silne polityczne i praktyczne wsparcie NATO dla Ukrainy będzie kontynuowane" - dodał Jens Stoltenberg.

Atak cybernetyczny na Ukrainę

W piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował, że hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała, że na głównej stronie zaatakowanych serwisów pojawiały się komunikaty "o prowokacyjnym charakterze". "Przy tym zawartość stron nie została zmieniona, a według naszych informacji nie doszło do wycieku danych osobowych" - dodano.

Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku - informuje Interfax-Ukraina. Napisano w nim: "Ukrainiec! Wszystkie twoje dane osobowe zostały przesłane do wspólnej sieci. Wszystkie dane na komputerze są niszczone, nie można ich odzyskać. Wszystkie informacje o tobie stały się publiczne, bój się i czekaj na najgorsze. To za twoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Za Wołyń, za OUN UPA, Galicję, Polesie i za tereny historyczne". Obecnie strona nie otwiera się.

Zobacz także:

nj

Czytaj także

Kraje bałtyckie chcą wzmocnić zdolność obronną. Przyspieszają zakup systemu rakietowego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 13:52
Kraje bałtyckie chcą przyśpieszyć nabycie wspólnego systemu rakietowego MLRS. Decyzja podjęta została wczoraj przez litewską Radę Obrony Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OBWE: Polska objęła przewodnictwo. Ukraina jest "gotowa do ścisłej współpracy"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:13
Ukraina jest gotowa do ścisłej współpracy z polskim przewodnictwem OBWE. Taki komunikat wydało ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych po dzisiejszym spotkaniu Stałej Rady Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Omawiano na nim sytuację wokół Ukrainy i eskalację napięcia przez Rosję.
rozwiń zwiń