more_horiz
Wiadomości

Włochy: centroprawica wystawiła swojego kandydata na prezydenta. To były premier

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 02:04
Włoska centroprawica podjęła decyzję o wystawieniu kandydatury Silvia Berlusconiego na prezydenta Włoch. Centrolewica uznaje kandydaturę byłego premiera za nie do przyjęcia. 
Silvio Berlusconi
Silvio BerlusconiFoto: DELBO ANDREA

Silvia Berlusconiego jako swojego kandydata - po zebraniu w jego rzymskiej posiadłości Villa Grande - poparli liderzy partii centroprawicowych: Ligi, Forza Italia i Fratelli d’Italia. W wydanej po spotkaniu nocie napisano, że Berlusconi jest właściwą osobą na najwyższy urząd w państwie: posiada autorytet i doświadczenie, na które Włochy zasługują i którego oczekują Włosi.

Przedstawiciele centroprawicy uznali swojego kandydata za tego, który łączy, a nie dzieli. Do wyboru prezydenta potrzeba zgody 2/3 członków kolegium elektorskiego, a w przypadku niepowodzenia w trzech głosowaniach, w czwartym wystarczy zgoda zwykłej większości.

Liderzy centrolewicowej Partii Demokratycznej i Ruchu Pięciu Gwiazd utrzymują, że kandydatura Berlusconiego jest nie do przyjęcia i liczą, że nie dojdzie do jej oficjalnego zgłoszenia pod głosowanie w parlamencie.

***

Głowę państwa we Włoszech wybiera parlament wraz z przedstawicielami regionów. Pierwsze głosowanie w parlamencie odbędzie się 24 stycznia.

Posłuchaj
00:56 11502200_1.mp3 Włochy: Silvio Berlusconi kandydatem centroprawicy na prezydenta. O szczegółach Urszula Rzepczak (IAR)

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem