more_horiz
Wiadomości

Izrael: kolejne grupy społeczne będą mogły otrzymać czwartą dawkę szczepionki na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 04:59
Jak oświadczył izraelski resort zdrowia, podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19 zostanie rozszerzone. Otrzymać ją będą mogły osoby powyżej 18. roku życia, wykazujące wyższe ryzyko ciężkich objawów zakażenia lub pracujące w środowisku obarczonym wyższym ryzykiem zakażenia.
Izrael: rząd objął kolejne grupy społeczne czwartą dawką szczepionki przeciw koronawirusowi
Izrael: rząd objął kolejne grupy społeczne czwartą dawką szczepionki przeciw koronawirusowiFoto: vered sh/Shutterstock

Obecnie czwarta dawka podawana jest wszystkim mieszkańcom kraju po 60. roku życia i osobom z grup wysokiego ryzyka.

Cel: zmniejszenie liczby ciężkich przypadków

Według ministerstwa zdrowia podawanie czwartej dawki szczepionki Pfizera pozwoli na od 3- do 5-krotnie wyższe namnożenie przeciwciał w porównaniu z trzecią dawką i zmniejszy liczbę ciężkich zakażeń.

We wtorek naczelna rada lekarska ministerstwa zarekomendowała rządowi powszechne podawanie czwartej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, jednak szef resortu na razie zgodził się jedynie na ograniczone rozszerzenie jej stosowania.

Spośród 9,4 miliona mieszkańców tego kraju do tej pory 614 953 osoby otrzymały czwartą dawkę szczepionki.

"Zbliżamy się do szczytu możliwości"

W ciągu ostatnich 24 godzin w Izraelu zarejestrowano 76 155 nowych zakażeń. W sumie od początku pandemii w Izraelu stwierdzono 2,5 miliona infekcji i 8513 zgonów. Eksperci ministerstwa zdrowia Izraela ostrzegli, że liczba ciężkich przypadków zachorowań na COVID-19 pobije wkrótce ustanowiony w ubiegłym roku rekord 1200 poważnie chorych pacjentów.

Zbliżamy się do szczytu możliwości oddziałów intensywnej terapii - powiedział we wtorek minister zdrowia Izraela Nican Horowic. Władze rozważają także wycofanie się z planów poluzowania obostrzeń sanitarnych w związku z rosnącym zagrożeniem rzadkiego zespołu pocovidowego u dzieci PIMS - poinformował portal Times of Israel.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem