more_horiz
Wiadomości

Premier: pakiet sankcji UE wobec Rosji ostrzejszy niż po aneksji Krymu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 12:46
- Dziś jest w Unii Europejskiej świadomość zagrożenia za naszą wschodnią granicą - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Brukseli. Groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę była jednym z tematów nadzwyczajnego, unijnego szczytu.
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po zakończeniu 6. szczytu Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej w Brukseli
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po zakończeniu 6. szczytu Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej w BrukseliFoto: PAP/Marcin Obara

Premier dodał, że wcześniej takiej świadomości nie było, dlatego Polska alarmowała w Unii o zagrożeniu polityka neoimperialną Rosji. Powiedział też, że nadchodzą kolejne raporty o mającej nastąpić rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

- Unijne sankcje wobec Rosji w razie jej kolejnej inwazji na Ukrainę będą surowe - mówił Mateusz Morawiecki. Dodał, że będą to ostrzejsze restrykcje aniżeli te, które Unia nałożyła na Rosję w 2014 roku po aneksji Krymu.

Jest jedność UE

Szef polskiego rządu podkreślał, że jedność Zachodu została zachowana. - Jedność Unii Europejskiej w sprawie Rosji utrzymana, nie damy się zaszantażować - mówił premier. 

Posłuchaj
00:49 nie damy się szantażować Rosji, jedność UE utrzymana.mp3 Premier: nie damy się szantażować Rosji, jedność UE utrzymana - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Zobacz także:

Krzysztof Szczerski w "Sygnałach dnia":

pg

Zobacz także

Zobacz także