more_horiz
Wiadomości

Rozmowa Duda-Zełenski. Prezydent Ukrainy: pomoc Polski jest nieoceniona

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 20:55
Po rozmowie prezydentów Polski i Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podziękował na Twitterze Andrzejowi Dudzie za jego "osobiste przywództwo w przyznaniu Ukrainie członkostwa w UE". Podkreślił, że "codzienna konkretna pomoc" Warszawy jest "nieoceniona".
Nieoceniona jest konkretna codzienna pomoc dla naszego kraju od Polski - podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Nieoceniona jest konkretna codzienna pomoc dla naszego kraju od Polski - podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

"Relacje Ukrainy i Polski to wspólna historia i - jestem pewny - wspólna europejska przyszłość" - dodał Wołodymyr Zełenski.

"Bohaterstwo Narodu Ukraińskiego, Sił Zbrojnych Ukrainy i Prezydenta Zełenskiego staje się częścią historii wolnego świata" - napisał z kolei prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Podkreślił, że to dla nas zobowiązanie, aby dopilnować, że wygrają. "Musimy działać, czas ucieka" - wskazał.

Wołodymyr Zełenski: będziemy walczyć tyle ile trzeba, aby oswobodzić kraj

W nagraniu opublikowanym w internecie, ukraiński przywódca zapewnił, że Ukraińcy będą walczyć do końca, by uwolnić kraj od rosyjskich wojsk. Podziękował wszystkim politykom, którzy zabiegają na arenie międzynarodowej o wsparcie dla jego kraju. Poinformował między innymi, że prezydenci Azerbejdżanu i Turcji zaproponowali mu zorganizowanie rozmów z Rosją.

Wołodymyr Zełenski wyraził też wdzięczność za działania na rzecz odcięcia Rosji od systemu rozliczeń międzynarodowych SWIFT. - Nasi dyplomaci usilnie i bez wytchnienia walczą o to, by Europa podjęła zdecydowaną i sprawiedliwą decyzję o wykluczeniu Rosji z międzynarodowego systemu rozliczeń SWIFT. Ta decyzja będzie zwycięstwem. Te miliardy zysków dla Rosji to konkretna cena za karygodne wtargnięcie do naszego kraju - podkreślił.

- Będziemy walczyć tyle ile trzeba, aby uwolnić kraj. Nawet wtedy, gdy nasze dzieci rodzą się już w ukryciu, nawet gdy trwa ostrzał, to wróg nie ma szans w tej wojnie. Do zwycięstwa! Chwała Ukrainie! - mówił prezydent.

Posłuchaj
00:26 11588170_2.mp3 Prezydent Ukrainy: będziemy walczyć tyle ile trzeba, aby uwolnić kraj (IAR)

 

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także