more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem. Tematem rozmowy wojna na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 11:20
- W piątek w Watykanie prezydent Andrzej Duda odbędzie audiencję u papieża Franciszka - powiedział Polskiemu Radiu szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Jak zaznaczył, "to będzie okazja do powiedzenia tego, jak Polska widzi konflikt na Ukrainie".
Prezydent Andrzej Duda odbędzie audiencję u papieża Franciszka
Prezydent Andrzej Duda odbędzie audiencję u papieża FranciszkaFoto: KPRM

Jak przekazał Polskiemu Radiu szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, "w piątek prezydent Andrzej Duda zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka". 

Rola Kościołów w wojnie

- To będzie okazja do powiedzenia tego, jak Polska widzi konflikt na Ukrainie, tego, jak widzi rolę Kościołów chrześcijańskich w przeciwdziałaniu i mówieniu prawdy o tym konflikcie. Bo jest to wojna agresywna ze strony Rosji - podkreślił prezydencki minister.

Dziś w południe w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotka się z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. To honorowy przywódca duchowieństwa prawosławnego. Rozmowa będzie także dotyczyła konsekwencji wojny na Ukrainie.

"Aktualne kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej wojny na Ukrainie - były głównym tematem spotkania Abp. Stanisława Gądeckiego z Papieżem Franciszkiem, który przyjął Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski na prywatnej audiencji" - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj również:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem