more_horiz
Wiadomości

Strzelanina w Waszyngtonie, są ranni. Sprawca popełnił samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 04:12
W piątek w Waszyngtonie doszło do strzelaniny. Zdarzenie miało miejsce niedaleko budynku szkoły w spokojnej, ekskluzywnej dzielnicy miasta. W rezultacie strzelaniny 4 osoby, w tym 12-letnia dziewczynka, zostały ranne. 
Strzelanina w Waszyngtonie. Trzy osoby nie żyją
Strzelanina w Waszyngtonie. Trzy osoby nie żyjąFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Trzy ofiary strzelaniny przewieziono do szpitala, w tym dwie z poważnymi obrażeniami. Ich stan lekarze określają jako stabilny. Czwartej ofierze, kobiecie w wieku ok. 60 lat, udzielono pomocy na miejscu.

Policja poszukuje "osoby będącej obiektem zainteresowania" (a więc jeszcze formalnie nie podejrzanej), zidentyfikowanej jako 23 mężczyzna Raymond Spencer - poinformował zastępca szefa policji waszyngtońskiej Stuart Emerman.

Strzelanina w elitarnej dzielnicy

Do strzelaniny doszło w eleganckiej dzielnicy Van Ness, w północno zachodniej części Waszyngtonu, niedaleko prywatnej szkoły przygotowującej uczniów do podjęcia nauki na uczelniach wyższych (tzw. prep school).

Świadkowie i lokalne media informowały o odgłosach serii strzałów i uciekających w popłochu ludziach. Niektóre osoby próbowały ukryć się za zaparkowanymi samochodami. Według wstępnych ustaleń strzały oddano najprawdopodobniej z okna lub balkonu.

Nie wiadomo dotychczas, jakie były motywy potencjalnego sprawcy.

W pobliżu budynku szkoły znajduje się wiele ambasad, uczelnia kształcąca prawników Howard University School of Law i kampus uniwersytetu Dystryktu Columbia.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem