more_horiz
Wiadomości

Krwawy ostrzał obwodu donieckiego. Bilans ofiar przeraża

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 21:58
Siły rosyjskie zabiły we wtorek co najmniej 21 cywilów w obwodzie donieckim. 27 osób odniosło obrażenia w wyniku ataków - poinformował szef lokalnych władz Pawło Kyryłenko. 
Siły rosyjskie zabiły we wtorek w obwodzie donieckim 21 cywilów
Siły rosyjskie zabiły we wtorek w obwodzie donieckim 21 cywilówFoto: Rex Features/East News

3 maja Rosjanie zabili 21 cywilnych mieszkańców obwodu donieckiego i zranili 27. To największa liczba ofiar w ciągu jednego dnia od czasu ostrzelania przez Rosjan dworca kolejowego w Kramatorsku 8 kwietnia - przekazał Kyryłenko.

"Dobrze wiedzieli, gdzie celują"

Jak dodał, 10 cywilów zginęło w Awdijiwce, pięciu w Łymanie, czterach w Wuhledarze i po jednym w Wełykiej Nowosiłce i Szandryhołowie.

W Awdijiwce Rosjanie ostrzelali koksownię. "Rosjanie dobrze wiedzieli, gdzie celują - robotnicy właśnie skończyli zmianę i czekali na przystanku na autobus, który miał ich rozwozić z zakładu do domu" - poinformował Kyryłenko. 

Rosjanie obecnie koncentrują swoje siły przede wszystkim w Donbasie. Według ukraińskiego sztabu generalnego ostatniej doby Rosjanie przewieźli na Ukrainę czołgi i transportery opancerzone z Woroneskiego obwodu Rosji.

Ofensywa w Donbasie

Najaktywniejsze działania prowadzone są w obwodzie ługańskim. Rosjanie próbują zdobyć pełną kontrolę nad Rubiżnym i Popasną i przesunąć się do obwodu donieckiego w kierunku Łymanu i Słowiańska. 

W ciągu ostatniej doby 25 razy otwierali ogień w kierunku miejscowości w obwodzie ługańskim. Najbardziej ucierpiały mieszkalne dzielnice Rubiżnego i Popasnej, Siewierodoniecka, Horichowa, Hirskiego i Zołotego.

Siły obrony przeciwpowietrznej zestrzeliły ostatniej doby co najmniej osiem bezzałogowych rosyjskich samolotów. W Donbasie zlikwidowano sześć czołgów.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także