more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek spotkał się z żonami ukraińskich oficerów z batalionu Azow

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 11:40
Papież Franciszek spotkał się z żonami dwóch ukraińskich oficerów z batalionu Azow, którego żołnierze desperacko bronią się na terenie zakładów Azowstal w Mariupolu. Młode Ukrainki napisały w ostatnich dniach do papieża i w odpowiedzi otrzymały zaproszenie na audiencję generalną - wyjaśniła ANSA.
Żony oficerów z Mariupola otrzymały zaproszenie na audiencję generalną
Żony oficerów z Mariupola otrzymały zaproszenie na audiencję generalnąFoto: EPA/MASSIMO PERCOSSI

Do spotkania doszło na zakończenie audiencji na placu św. Piotra. Kobiety podeszły do papieża.

ANSA podała, że do Watykanu przybyły Kateryna Prokopenko, żona dowódcy Denysa Prokopenki, i Julia Fedosiuk, żona oficera Arsenija Fedosiuka. Ich obecność, jak podkreślono, miała przede wszystkim charakter humanitarny ze względu na sytuację, jaka panuje na terenie zakładu metalurgicznego w Mariupolu.

Do Moskwy tak, do Kijowa nie

Przed kilkoma dniami papież otrzymał list z prośbą o podjęcie działań na rzecz ewakuacji i uratowania przebywających tam ludzi.

Wcześniej papież Franciszek udzielił wywiadu włoskiemu "Corriere della Sera", w którym mówił m.in. o chęci spotkania z Władimirem Putinem w Moskwie oraz braku planu wyjazdu do Kijowa, o tym, że Rosja mogła poczuć się sprowokowana "szczekaniem NATO pod jej drzwiami", a także o tym, że nie potrafi jednoznacznie ocenić, czy przekazywanie broni Ukraińcom jest dobre czy złe. 

Słowa do Polaków i Niemców

Podczas środowej audiencji generalnej Franciszek, zwracając się do Polaków, powiedział: "W poniedziałek obchodziliście uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona waszej ojczyzny".

- Niech on, niezłomny obrońca Bożego ładu moralnego, szczególnie w tym tygodniu modlitw o powołania, wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym - dodał.

Niemieckich pielgrzymów papież poprosił, by odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem