more_horiz
Wiadomości

Eurowizja 2022. Fenomenalny występ Polaka. Krystian Ochman awansował do finału

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 00:40
Krystian Ochman zakwalifikował się do sobotniego finału Eurowizji. Reprezentant Polski zaśpiewał na scenie w hali Pala Olimpico w Turynie piosenkę pt. "River". Razem z nim do finału dostali się także artyści z Serbii, Rumunii, Szwecji, Australii, Estonii, Finlandii, Azerbejdżanu, Czech oraz Belgii.
Krystian Ochman zakwalifikował się do finału Eurowizji 2022
Krystian Ochman zakwalifikował się do finału Eurowizji 2022Foto: www.facebook.com/OchmanKrystian

W drugim półfinale tegorocznej Eurowizji Krystian Ochman wystąpił jako czternasty. Finał konkursu zaplanowano na sobotę, zaprezentuje się w nim dwudziestu wykonawców. W tym roku Eurowizję organizują Włosi, ponieważ w 2021 r. konkurs wygrał pochodzący z tego kraju zespół rockowy Maneskin.

Eurowizja rozgrywa się w cieniu wojny na Ukrainie, która - zdaniem komentatorów - będzie miała wpływ na jej przebieg. Z powodu inwazji zbrojnej z konkursu wykluczono w tym roku Rosję. Faworytem jest natomiast ukraiński zespół Kalush Orchestra.

Eurowizja 2022

Z pierwszego półfinału - który odbył się we wtorek - do sobotniej imprezy zakwalifikowały się: Łotwa, Szwajcaria, Ukraina, Holandia, Mołdawia, Portugalia, Islandia, Grecja, Norwegia i Armenia. Odpadły wówczas: Albania, Łotwa, Słowenia, Bułgaria, Chorwacja, Dania i Austria.

W finale wystąpi też pięć ekip z krajów tak zwanej "wielkiej piątki" - czyli pięciu krajów z długą historią udziału w konkursie i z największymi składkami na rzecz organizatora: Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Krystian Ochman na Eurowizji

Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji reprezentuje Krystian Ochman, który w 2020 r. wygrał 11. edycję telewizyjnego show "The Voice of Poland". Rok później zdobył Nagrodę Publiczności w koncercie "Premiery" na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

Piosenka "River", którą prezentuje Ochman w całości jest śpiewana po angielsku i opowiada o dążeniu do wewnętrznego spokoju. To już siódmy autorski utwór wydany przez Krystiana. Twórcami utworu są: Krystian Ochman, Adam Wiśniewski, Mikołaj Trybulec oraz Ashley Hicklin. 

Czytaj także:

Zobacz klip do piosenki "River" Krystiana Ochmana:

ng/IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem