more_horiz
Wiadomości

Ataki Rosjan odparte w obwodach donieckim i ługańskim. Kolejne straty najeźdźców

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 08:38
Rosjanie szturmują pozycje ukraińskiej armii w Donbasie, Ukraińcy odpierają ataki wroga - czytamy w porannym raporcie ukraińskiego Sztabu Generalnego. Rosyjska armia ostrzeliwuje ukraińskie pozycje na południu kraju, koncentruje też swoje siły na terytoriach graniczących z Ukrainą od strony północnej.
W obwodach donieckim i ługańskim Ukraińcy w ciągu ostatniej doby odparli 18 ataków wroga
W obwodach donieckim i ługańskim Ukraińcy w ciągu ostatniej doby odparli 18 ataków wrogaFoto: PAP/Mykola Kalyeniak

W Donbasie Rosjanie chcą ustanowić pełną kontrolę nad Rubiżnym. W kierunku Bachmutu bezskutecznie szturmowali w okolicach Komyszuwacha i Orichowe. Prowadzili też atak w kierunku Marjinki.

W obwodach donieckim i ługańskim, jak informuje rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, w ciągu ostatniej doby odparto 18 ataków wroga. Zniszczono 13 czołgów, 8 systemów artyleryjskich i 27 transporterów opancerzonych. Wróg, jak poinformował rzecznik Sztabu, poniósł też straty na innych kierunkach.

Przegrupowanie sił

W obwodzie charkowskim Rosjanie nie prowadzili szturmu. Blokowali ruch sił ukraińskich w rejonie miejscowości Wesełe. W okolicach Iziumu rosyjskie wojsko przegrupowuje swoje siły.

W Mariupolu Rosjanie atakują zakłady Azowstal. Wcześniej ukraińskie władze informowały, że prowadzone są starania aby wydostać stamtąd najciężej rannych ukraińskich żołnierzy.

Artyleryjskie posiłki

Na południu kraju, wzdłuż granic obwodu chersońskiego Rosjanie prowadził ostrzał z artylerii niemal na całej linii frontu.

W rosyjskim obwodzie briańskim Rosjanie, według informacji Sztabu Generalnego, przerzucają dodatkowe siły artylerii, aby ostrzeliwać przygraniczne miejscowości w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy.

Posłuchaj
00:59 79.mp3 79. doba wojny na Ukrainie. Korespondencja Pawła Buszki (IAR)

 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

fc

Zobacz także

Zobacz także