more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda w Davos o Rosji: wobec morderców muszą być wyciągnięte konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 11:51
- Wobec morderców muszą być wyciągnięte konsekwencje i Rosja będzie musiała zapłacić za tę wojnę - powiedział Andrzej Duda w wystąpieniu do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
Prezydent Andrzej Duda na forum ekonomicznym w Davos
Prezydent Andrzej Duda na forum ekonomicznym w DavosFoto: Marek Borawski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska nigdy nie poprze sugestii niektórych zachodnich przywódców o konieczności ustępstw wobec Rosji, która rozpoczęła wojnę na Ukrainie.

W wystąpieniu do uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent podkreślił, że władze na Kremlu rozpętały wojnę zaborczą, również przeciw ludności cywilnej. Skutki tej wojny sięgają daleko poza Ukrainę i EuropęPrezydent Andrzej Duda zapewnił, że Ukraina może liczyć na pełne wsparcie naszych władz, a także jego własne.

"Rosyjska agresja to element kremlowskiego planu odbudowy imperium"

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rosyjska agresja na Ukrainie to element kremlowskiego planu odbudowy imperium rosyjskiego. Jednak Władze Rosji nie spodziewały się tak znaczącego oporu ze strony Ukraińców. Zaznaczył, że Rosja nie ma dość ludzi, którzy mogliby opanować tak duży kraj.

Podkreślił, że solidarne wsparcie narodu, walczącego o wolność, jest wspólną sprawą całego świata, który jest zagrożony planami dalszej rosyjskiej ekspansji.

Posłuchaj
00:14 11755589_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda na forum ekonomicznym w Davos (IAR) 

Czytaj również:

Zobacz także: Jacek Sasin w "Sygnałach dnia"

dn


Zobacz także

Zobacz także