more_horiz
Wiadomości

Pieniądze od rosyjskich oligarchów na pomoc Ukrainie? Wicepremier Kanady ma pomysł

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 00:10
Rosyjscy oligarchowie mogliby wykupić się z sankcji, a uzyskane w ten sposób pieniądze zostałyby przeznaczone na pomoc dla Ukrainy. Taką propozycję kanadyjskiej wicepremier i minister finansów Chrystii Freeland mają rozważać zachodni sojusznicy.
Jacht rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza o nazwie My Solaris
Jacht rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza o nazwie "My Solaris"Foto: PAP/Abaca

Freeland miała zgłosić propozycję umożliwienia "wykupu" z sankcji podczas spotkania krajów G7 w Niemczech w ub. tygodniu, a inspiracją były rozmowy z rosyjskimi oligarchami – podały w czwartek kanadyjskie media za agencją AP.

Kanadyjska wicepremier, przed rozpoczęciem pracy w rządzie, była dziennikarką w Moskwie i poznała wówczas wielu obecnych oligarchów. Jest autorką książek o tworzeniu się rosyjskiej oligarchii.

Według źródeł AP, Ukraina wie o tej propozycji i nie odrzuca takiej możliwości. Z kolei zachodni sojusznicy liczą też na to, że część oligarchów może dzięki temu odsunąć się od prezydenta Rosji Władimira Putina.

Rosyjscy oligarchowie mogliby wykupić się z sankcji, a uzyskane w ten sposób pieniądze zostałyby przeznaczone na pomoc dla Ukrainy – taką propozycję kanadyjskiej wicepremier i minister finansów Chrystii Freeland mają rozważać zachodni sojusznicy.

Czytaj także: 

bartos

Zobacz także

Zobacz także