more_horiz
Wiadomości

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Kolejne makabryczne odkrycie w Mariupolu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 11:18
W Mariupolu, podczas odgruzowywania przez okupanta dawnych zakładów "Październik" odkryto 70 ciał.
Władze: w Mariupolu znaleziono kolejnych 70 zwłok
Władze: w Mariupolu znaleziono kolejnych 70 zwłokFoto: Forum/Alexander Garmayev

O makabrycznym znalezisku poinformował doradca mera miasta Petr Andruszczenko. Ofiary zginęły pod zawalonym w wyniku ostrzału budynkiem. Ich ciała zostały zapakowane w plastikowe worki i wywiezione do zbiorowej mogiły w miasteczku Stary Krym, we wschodniej części Półwyspu Krymskiego. Ze względu na stan rozkładu ciał nawet nie podjęto ich identyfikacji.

Ile jeszcze takich mogił, spowodowanych przez rosyjskie bomby w Mariupolu, uda się odnaleźć. Kilka? Kilkadziesiąt? Setki? - zapytał na swoim profilu społecznościowym Petro Andruszczenko.

Trzy dni wcześniej doradca mera poinformował, że w piwnicy jednego z zawalonych bloków znaleziono ponad 200 ciał w zaawansowanym stanie rozkładu.

Andruszczenko powiedział stacji CNN, że w wyniku rosyjskich ostrzałów Mariupola zginęło co najmniej 22 tys. osób.

Działania Rosjan na południu Ukrainy

Doradca mera Mariupola Petro Andruszczenko przekazał, że okupanci przejmują kontrolę nad szkołami w portowym mieście nad Morzem Azowskim i przedłużyli rok szkolny do września, aby zapewnić dzieciom naukę w czasie lata według rosyjskich programów nauczania.

Wspierane przez Rosję władze w Chersoniu poinformowały, że na terenach okupowanych będą dostępni rosyjscy operatorzy sieci komórkowych, a od czerwca emerytury będą wypłacane w rublach. Mieszkańcy Chersonia i Zaporoża będą mogli uzyskać rosyjskie dokumenty tożsamości w nowo utworzonych punktach paszportowych.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

dn

Zobacz także

Zobacz także