more_horiz
Wiadomości

Zwycięzcy tegorocznej Eurowizji sprzedali kryształowy mikrofon. Padła rekordowa kwota

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 00:28
Kryształowy mikrofon Eurowizji, który w tym roku wygrał ukraiński zespół Kalush Orchestra, został sprzedany na aukcji charytatywnej. Uzyskano za niego 900 tysięcy dolarów. Fundusze ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc ukraińskiej armii. 
Grupa Kalush Orchestra sprzedała na aukcji kryształowy mikrofon Eurowizji za 900 tys. dolarów
Grupa Kalush Orchestra sprzedała na aukcji "kryształowy mikrofon" Eurowizji za 900 tys. dolarówFoto: shutterstock/Mykola Tys

Aukcję przeprowadził na Instagramie ukraiński prezenter radiowy i telewizyjny, komik i aktor Serhij Prystuła, znany z organizowania zbiórek na wyposażenie dla obrony terytorialnej. 

Zespół Kalush Orchestra wystawił na aukcję także charakterystyczną różową czapkę wokalisty Ołeha Psiuka.

Rekordowa kwota 

Ukraiński zespół Kałusz Orchestra zwyciężył w tegorocznym konkursie Eurowizji piosenką "Stephanie". Od razu po zwycięstwie muzycy poinformowali, że planują sprzedać statuetkę "Eurowizji 2022", a uzyskane pieniądze przekazać na potrzeby ukraińskiej armii.

"Puchar przywieziony na Ukrainę przez chłopaków z Kałusz Orchestra, został sprzedany za 900 tysiecy dolarów" - napisali na Instagramie organizatorzy aukcji.

Aukcja została wsparta przez Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy oraz Europejską Unię Językową (EBU), stowarzyszenie nadawców, które organizuje Konkurs Piosenki Eurowizji.

Czytaj także:


nj

Zobacz także

Zobacz także