more_horiz
Wiadomości

Putin zasłabł po występie w telewizji? Media: potrzebował pilnej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 20:35
Włoski dziennik "Il Messaggero" poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin poczuł się źle po czwartkowym występie w telewizji i potrzebował "pilnej pomocy medycznej". Według tego źródła stan Putina był zły, miał zawroty głowy i stracił siły.
Il Messaggero: Putin źle się poczuł po czwartkowym występie w TV, potrzebna była pomoc medyczna
"Il Messaggero": Putin źle się poczuł po czwartkowym występie w TV, potrzebna była pomoc medycznaFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV / POOL

Na kanale General SVR opublikowano wcześniej różne informacje wywiadowcze - przypomina rzymska gazeta. Wyjaśniono tam, że program, w którym Putin rozmawiał z młodymi rosyjskimi przedsiębiorcami był już kilka razy przekładany właśnie z powodu jego stanu zdrowia.

Dziennik zaznacza, że rosyjski przywódca nigdy nie potwierdził pośrednio ani bezpośrednio informacji o swoich problemach ze zdrowiem, o których mówią z kolei służby wywiadu na Zachodzie. Według nich ma on raka w zaawansowanym stadium. Prasa, także we Włoszech, przytaczała doniesienia o tym, jakoby miał zostać operowany.

Stan zdrowia Władimira Putina

Wcześniej pojawiały się liczne informacje o kłopotach ze zdrowiem prezydenta Rosji. "Il Messaggero" podał, że Władimir Putin cierpi na raka trzustki i w ciągu najbliższych dni przejdzie operację. Włoscy dziennikarze przypominali, że jeszcze do niedawna spekulowało się m.in. o nowotworze tarczycy.

Z kolei włoski dziennik "La Stampa", powołując się na swoje niesprecyzowane źródła, podał, że w maju "prezydent Rosji Władimir Putin przeszedł operację". Powodem operacji ma być rak, na który choruje rosyjski przywódca. Według gazety Władimir Putin miał wcześniej także nagrywać filmy, które mogłyby zamaskować jego nieobecność i utrzymywać społeczeństwo w przekonaniu, że wciąż jest pełen sił i energii.

Pod koniec maja Kyryło Budanow, szef wywiadu wojskowego Ukrainy, także informował o chorobach Władimira Putina. Jedną z nich ma być rak. - Ale nie warto mieć nadziei, że Putin umrze jutro. Ma jeszcze co najmniej kilka lat. Czy nam się to podoba, czy nie, taka jest prawda - mówił Kyryło Budanow.

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także