more_horiz
Wiadomości

Strzelanina w Highland Park. Domniemany sprawca w rękach policji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 04:35
22-letni Robert E. Crimo, mężczyzna podejrzany o otwarcie ognia podczas parady z okazji Dnia Niepodległości na przedmieściach Chicago, został zatrzymany.
Domniemany sprawca strzelaniny w Highland Park zatrzymany przez policję
Domniemany sprawca strzelaniny w Highland Park zatrzymany przez policjęFoto: PAP/EPA/TANNEN MAURY

W trakcie strzelaniny z okazji Dnia Niepodległości na przedmieściach Chicago, zginęło co najmniej sześć osób, a ponad 30 zostało rannych.

Szef policji Highland Park Lou Jogmen powiedział w poniedziałek wieczorem, że funkcjonariusz policji ruszył w pościg za Robertem E. Crimo, gdy ten jechał około pięciu mil na północ od miejsca, w którym doszło do strzelaniny. Podejrzany zatrzymał samochód i oddał się w ręce policji.

Biden pisze o "epidemii przemocy"

Prezydent USA Joe Biden powiedział w poniedziałek, że jest zszokowany z powodu masakry podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Highland Park pod Chicago. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z walki z "epidemią przemocy związanej z bronią palną".

Prezydent skomentował w ten sposób poniedziałkową masakrę w Highland Park na przedmieściach Chicago, gdzie nieznany sprawca otworzył ogień do uczestników corocznej parady z okazji Dnia Niepodległości. Jak wynika z ostatnich informacji, mężczyzna zabił sześć osób i ranił 31, używając "karabinu o dużej mocy".

ms

Zobacz także

Zobacz także