more_horiz
Wiadomości

Rosjanie rozkradają Mariupol. Wywieźli kostkę brukową i część placów zabaw

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 11:36
Rosjanie w okupowanym Mariupolu obiecywali odbudowę miasta. Tymczasem zapowiedzianych renowacji nie ma, za to armia Putina rozkrada miejską infrastrukturą, rozbierając nawet kostkę brukową. Wcześniej wywieźli część placów zabaw. 
Rosjanie rozkradają Mariupol
Rosjanie rozkradają MariupolFoto: shutterstock /Drop of Light

Za pośrednictwem Telegramu Petro Andriuszczenko poinformował, że plac zabaw zniknął ze skweru obok zbombardowanego Teatru Dramatycznego i instalowany jest w centrum Doniecka. Dodał, że"teraz przyszła pora na granitową płytkę". "Jest zrywana, ładowana i wywożona w stronę Doniecka" - relacjonuje urzędnik.

Skwer miał być remontowany, co "zmieniło się w banalne rozkradanie" infrastruktury - oświadczył Petro Andriuszczenko.  

Apel szefa władz obwodu odeskiego

Z kolei Maksym Marczenko, szef władz obwodu odeskiego na południu Ukrainy, również za pośrednictwem Telegramu zaapelował do rosyjskich żołnierzy, by złożyli broń i nie brali udziału w zbrodniach przeciwko ludzkości.

"Życie nie jest dane po to, by wykonywać zbrodnicze rozkazy reżimu Putina. Ratujcie swoje życie i przyszłość, odmówcie brania udziału w krwawej wojnie Putina! Złóżcie broń w imię swojej bezpiecznej i pokojowej przyszłości!" - napisał. 

Maksym Marczenko dodał, że żołnierze, którzy obawiają się, że będą ścigani przez rosyjskie władze, otrzymają "ochronę ONZ". "To nie jest poddanie się! To demonstracja waszej odmowy brania udziału w zbrodni przeciwko ludzkości" - podkreślił. 

"Robiąc to, nie zdradzicie narodu rosyjskiego ani swojej ojczyzny. Przeciwnie, dacie Rosji szansę na uratowanie swojej godności i nadzieję na przyszłość" - ocenił ukraiński urzędnik.

Czytaj także:

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Zobacz również: Wojciech Skurkiewicz w PR24

nj

Zobacz także

Zobacz także