more_horiz
Wiadomości

Były współpracownik Putina trafił do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 21:45
Anatolij Czubajs, były wysłannik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju, który zrezygnował ze stanowiska i opuścił Rosję w związku z agresją na Ukrainę, trafił do szpitala w jednym z krajów europejskich - pisze w niedzielę rosyjska redakcja BBC.
Kreml nie wypowiedział się w tej kwestii
Kreml nie wypowiedział się w tej kwestiiFoto: shutterstock.com/Yuriy Shurchkov

Były wysokiej rangi urzędnik został hospitalizowany w związku z zespołem Guillaina-Barrego, który powoduje niedowład kończyn - podaje BBC, powołując się na źródła w jego otoczeniu.

Jako pierwsza o hospitalizacji polityka poinformowała celebrytka Ksenia Sobczak. Według niej urzędnik powiedział, że jego stan jest średni, stabilny.

Związany z Sobczak projekt Ostorożno, Nowosti podał, że pokój, w którym Czubajs poczuł się źle, zbadali specjaliści w kombinezonach ochrony chemicznej.

Nie wiadomo, w jakim kraju przebywa 67-letni Czubajs. W marcu media poinformowały, że zrezygnował ze stanowiska wysłannika prezydenta Rosji ds. zrównoważonego rozwoju i opuścił kraj w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Kim jest Czubajs?

Czubajs jest głównie znany jako architekt rosyjskiej transformacji gospodarczej, sprawował stanowisko m.in. ministra finansów i wicepremiera za rządów Borysa Jelcyna. Jak zaznacza Bloomberg, to jemu Władimir Putin zawdzięcza swoją pierwszą pracę na Kremlu, w administracji prezydenta. Czubajs był też jednym z niewielu prominentnych ludzi z czasów Jelcyna, który pozostał w kręgach władzy w epoce Putina.

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także