more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: 19 osób rannych w wypadku w Chorwacji jest w stanie ciężkim

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 18:32
- 32 osoby ranne w tym wypadku zostały rozlokowane w pięciu szpitalach. Dwa szpitale na północy Chorwacji i trzy szpitale w Zagrzebiu. Niestety z tych 32 osób 19 osób jest w stanie ciężkim, pozostałe osoby są w stanie średnim - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu w Zagrzebiu.
Minister zdrowia: 19 osób rannych w wypadku w Chorwacji jest w stanie ciężkim
Minister zdrowia: 19 osób rannych w wypadku w Chorwacji jest w stanie ciężkimFoto: AP/Associated Press/East News

Podczas briefingu w Zagrzebiu minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził współczucie wszystkim rodzinom zmarłych i poinformował, że w autokarze wraz z kierowcami było 44 osoby.

- Na miejscu 11 osób zginęło, jedna z osób zmarła tuż po przewiezieniu do szpitala - mówił minister zdrowia.

Wypadek polskiego autokaru. Szef MZ o stanie pacjentów w chorwackich szpitalach

Adam Niedzielski poinformował, że 19 osób rannych w wypadku jest w stanie ciężkim. Pozostałe są, w stanie średnim. Dodał, że polska delegacja podzieliła się na dwa zespoły. Jeden z nich pojechał do dwóch szpitali na północy Chorwacji. - Tam będzie kompletował dokumentację medyczną, weryfikował, czy jest możliwość transportu do Polski - wskazał. Podkreślił, że jeśli którykolwiek z pacjentów w tych szpitalach będzie w stanie to umożliwiającym, wróci do kraju wraz z polską misją.

Adam Niedzielski: pacjenci są pod dobrą opieką

Drugi zespół zajmuje się wizytowaniem szpitali w Zagrzebiu. Minister Adam Niedzielski zapewnił również, że ranni są pod bardzo dobrą opieką chorwackich lekarzy. Wszyscy dostaną "podstawowe materiały i wsparcie" m.in. w związku z tym, że ich bagaże są nadal w autobusie, który miał wypadek. Szef MZ podziękował "całemu narodowi chorwackiemu" za opiekę zapewnianą poszkodowanym.

Do Chorwacji z ministrem zdrowia pojechał wiceszef MSZ Marcin Przydacz oraz lekarze i psychologowie.

Czytaj więcej:

ms


Zobacz także

Zobacz także