more_horiz
Wiadomości

Wypadek kolejki górskiej w niemieckim Legolandzie. Są poszkodowani

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 19:29
W wypadku kolejki górskiej w niemieckim Legolandzie w Günzburgu ucierpiały 34 osoby - poinformowała lokalna policja. Dwie z nich mają być poważnie ranne. Dokładne przyczyny wypadku są ustalane. Wiadomo natomiast, że kolejka górska mocno wyhamowała, po czym wjechał w nią inny pociąg. 
W wypadku kolejki górskiej w niemieckim Legolandzie w Gnzburgu ucierpiały 34 osoby
W wypadku kolejki górskiej w niemieckim Legolandzie w Günzburgu ucierpiały 34 osoby Foto: shutterstock.com/Stefan_Sutka

Kolejka górska jechała na trasie o nazwie "Feuerdrache". Po zderzeniu się kolejek konieczna była natychmiastowa akcja ratownicza. Brały w niej udział helikoptery. Oprócz osób poważnie poszkodowanych są też lekko ranni ze stłuczeniami i otarciami. 

Według informacji przekazanych przez park rozrywki kolejka górska porusza się z prędkością do ośmiu metrów na sekundę, co odpowiada około 29 km/h.

Kolejny wypadek w niemieckim parku rozrywki

To kolejny taki wypadek, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Niemczech. W ubiegłą sobotę w innym parku rozrywki, w Klotten w Nadrenii-Palatynacie na zachodzie kraju, również doszło do wypadku podczas przejażdżki kolejką górską. Z wagonika wypadła 57-letnia kobieta, która wskutek odniesionych obrażeń zmarła - przypomina portal RND.

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także